Türk- İş asgari ücret için tarih verdi

Milyonların gözü yeni yılda geçerli olacak asgari ücrete çevrilmiş durumda. Türk-İş Genel Sekreteri Nazmi Irgat asgari ücretin sonuçlanacağı gün için yeni bir tarih verdi.

Türk- İş asgari ücret için tarih verdi
Türk- İş asgari ücret için tarih verdi
GİRİŞ 01.12.2021 16:32 GÜNCELLEME 01.12.2021 17:16
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

CNN Türk muhabiri Gülşen Coşkun asgari ücrete ilişkin son gelişmeleri aktardı. Coşkun'un yaptığı açıklama şu şekilde:

"Toplantı sonrasında Türk- İş Temsilcisi Nazmi Irgat şöyle dedi: 'Benim kanaatime göre Aralık ayının 14'ün de açıklanır.' dedi. Altını çizmekte fayda var. Bu kendisinin kanaati. Net kesin bir tarih değil."

Öte yandan Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, “Bakanın anketlerini gördünüz. Asgari ücretin anketlerin aşağısında olması zaten söz konusu olmayacaktır. Anket sonuçlarının biraz daha üzerinde olacak diye düşünüyoruz” dedi.

RESMİ SÜREÇ BAŞLADI

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in ev sahipliğinde bakanlık binasında düzenlendi. Böylelikle 6 milyona yakın çalışanı ilgilendiren yeni asgari ücreti belirleme çalışmalarında resmi süreç başladı. Toplantıda işverenleri TİSK, işçileri ise en fazla üyeye sahip konfederasyon olan Türk-İş temsil etti.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, “İlk toplantı olduğu için temel prensipler konusunda değerlendirmelerimiz var. Umuyorum bundan sonraki toplantılarda geçmiş yıllarda olduğu gibi derinlemesine nedenlerini ve sonuçlarını irdeleyeceğiz. İnşallah karşılıklı anlayış içerisinde beklentilere cevap verebilecek sonucu ben şahsen bekliyorum. Ayın 3’ünde kasım ayı enflasyonu yayınlanacak. Ondan sonraki hafta salı günü Türk-İş Konfederasyonumuzda ikinci toplantımızı gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki hafta perşembe günü bir toplantı daha gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Basın mensuplarının asgari ücretle ilgili bir rakamın konuşulup konuşulmadığı sorusu üzerine Irgat, “Bakanın anketlerini gördünüz. Anketlerin aşağısında olması zaten söz konusu olmayacaktır. Anket sonuçlarının biraz daha üzerinde olacak diye düşünüyoruz. Bir rakam söylemek için erken” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • iso baba 1 ay önce Şikayet Et
  iyice cılkını çıkarttınız ha
  Cevapla
 • mahmuthan 1 ay önce Şikayet Et
  4bin tl olmalı sayın reisi cumhurum.
  Cevapla
 • Squid hane 1 ay önce Şikayet Et
  Oyuncu asgari ücretli elendi....
  Cevapla
 • Tarik 1 ay önce Şikayet Et
  Anketi gecen sene yapilmis heral
  Cevapla
 • şaban özbey 1 ay önce Şikayet Et
  sade gıda fiyatı deil ev araba beyaz eşya kira tekstil bu gibi şeylerinde göz önünde bulun durulması lazım 100de 200 artmış durumda allah yardım cımız olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle