Ayancık Terminal Köprüsü yarın açılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sel felaketinin yaşandığı illerde çalışmaları ardı ardına bitirdiklerini belirterek, 80 günde tamamlanan Ayancık Terminal Köprüsü’nü yarın hizmete açacaklarını duyurdu.

Ayancık Terminal Köprüsü yarın açılıyor
Ayancık Terminal Köprüsü yarın açılıyor
GİRİŞ 28.11.2021 12:26 GÜNCELLEME 28.11.2021 14:17
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Bakan Karaismailoğlu, yaptığı yazılı açıklamada sel bölgesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kastamonu, Bartın ve Sinop bölgesinde son yılların en büyük sel ve heyelan afetinin yaşandığını kaydeden Karaismailoğlu, yaraların bir bir sarıldığını ifade etti.

Hasar gören kesimlerde yol açma çalışmaları ile birlikte geçici köprülerin çok kısa sürede yapılarak tüm güzergahlarda oluşan tahribatların giderildiğini ve güvenli ulaşım sağlandığının altını çizen Karaismailoğlu, 52 gün gibi rekor sürede tamamlanan Çatalzeytin Köprüsü’nü Ekim ayında açtıklarını hatırlattı.

“Şevki Şentürk Köprüsü’nde çalışmalar devam ediyor”

Kumluca-2’de çalışmalar yapıldığını aktaran Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, Sinop Ayancık’ta da köprü yapımlarının sürdüğünü dile getirdi. Sel felaketinde Ayancık Türkeli arasındaki İkisu Köprüsü ve Ayancık Şehir merkezinde bulunan Terminal ve Şevki Şentürk Köprüleri’nin yıkıldığını anımsatan Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

“4 açıklıklı toplam 110 metre uzunluğundaki Terminal Köprüsü’nde, kenar ayaklar ile orta ayaklar arasında 0,6 metre kot farkı oluşturularak kemer görünümü sağlandı. 80 günde tamamlanan köprüyü yarın hizmete açacağız. Şevki Şentürk Köprüsü’nde çalışmalar devam ediyor. 5 açıklıklı toplam 144 metre uzunluğundaki Şevki Şentürk Köprüsü’nde, fore kazık imalatları sürüyor. Köprünün, 20 Aralık’ta tamamlanması hedefleniyor. 5 açıklıklı toplam 140 metre uzunluğundaki İkisu Köprüsü’nün de 2022 Mart ayında tamamlanması planlanıyor.”

Köprülerle birlikte yol çalışmaları da sürüyor

“Kavlakdibi Köprüsü’nü 10 Aralık’ta, Azdavay Köprüsü’nü de 30 Aralık’ta tamamlayıp, hizmete sunacağız” diyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, köprülerin yanı sıra Sinop, Bartın ve Kastamonu’da yol çalışmalarına da devam edildiğini belirtti.

Kastamonu-İnebolu Yolu ve Devrekani-Çatalzeytin Yolu ile birlikte, Ağlı-Azdavay ayrımı-Şenpazar yolunun muhtelif kesimlerinin yapıldığını anlatan Karaismailoğlu, Boyabat-Ayancık arasında dolgu çalışmalarının, İkisu Köprüsü ile birlikte Yenikonak arasındaki 4 kilometrelik kesiminin onarımının sürdüğünü ifade etti. Karaismailoğlu, “Bartın ilimizde ise Kavlakdibi, Kirazlı, Kumluca-1, Kumluca-2 yapımı ile birlikte Kozcağız-Kumluca-Abdipaşa Yolu sel hasarları yapım işlerimiz büyük bir hızla sürüyor” dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Deli Dumrul 1 ay önce Şikayet Et
  Bu bakanlığa hastayım. Keşke Adalet bakanlığını da bu bakanlığa bağlasalar. Adamlar 80 günde köprü bitiriyor. Diğer tarafta davalar 15 yıl sürüyor.
  Cevapla
 • kuzey 1 ay önce Şikayet Et
  he yaa buna simdi mana bulacak tonla adam var, bak hala duz kopru yapildi diyor adam
  Cevapla
 • Emin EMİNOĞLU 1 ay önce Şikayet Et
  Yine aynı düz köprü yapılmış. Ders alıp yüzyıllar önce ecdadın yaptığı ve halen ayakta duran köprüler neden yapamıyoruz. Yazık...
  Cevapla
 • Fatih 1 ay önce Şikayet Et
  Yine düz köprü yapmisinz....ecdat kemerli yaomis sellerde köprü etkilenmesin akan suyu tutupda her yeri su basmasin diye
  Cevapla
 • Fatih 1 ay önce Şikayet Et
  Türkeli-Çatalzeytin köprüsü de yapıldı, tabi yapılacak diyen arkadaşlar evet tabi yapılacak ama eskiden pek yapılmazdı seneler geçer el atan olmazdı.
  Cevapla