Taksiciler Odası Başkanı Aksu'dan zam talebi

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, taksi, taksi dolmuş, minibüs, servis ve özel halk otobüsleri taşıma ücretlerine kilometre başı yüzde 60, taksimetre açılış ve bindi ücretlerine ise yüzde 100 zam yapılmasını talep etti.

Taksiciler Odası Başkanı Aksu'dan zam talebi
Taksiciler Odası Başkanı Aksu'dan zam talebi
GİRİŞ 27.11.2021 11:25 GÜNCELLEME 27.11.2021 15:40
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

UKOME toplantısı konuşan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, ek gündem maddesi olarak zam talebinde bulundu. Aksu, "Taksi, taksi dolmuş, minibüs, servis ve özel halk otobüsleri taşıma ücretlerine kilometre başı yüzde 60, taksimetre açılış ve bindi ücretlerine ise yüzde 100 zam yapılmasını ayrıca trafik yoğunluğuna göre duyarlı dinamik taksimetreye geçilmesini, ticari taksilerde ve bütün ticari araçlarda kullanılan araçların kullanım yaşının 6 yaştan, 8 yaşa, taksi dolmuşlarda kullanımının, 10 yaştan 12 yaşa çıkarılmasını talep ediyoruz" dedi.

"ŞOFÖR ÇALIŞMA YAŞ SINIRI 69 YAŞ OLSUN"

Eyüp Aksu, "Aynı zamanda ticari araçlarda İBB çalışma ruhsatı süresini dolduran, esnafımızın araç ruhsat sürelerinin 1 yıl uzatılmasını, takside kullanılan araçlarda segment dayatmasının kaldırılarak rekabete açılmasını, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından taksilerde kullanılan araçlarda yüzde 51 yerli ve millilik şartının aranmadığı İstanbul'da kullanılan araçlarda zorunlu olan yüzde 51 yerli ve millilik şartının kaldırılmasını, ticari araçlarda Ulaştırma Bakanlığımızın oluru ile uzatılan şoför çalışma yaş sınırının 69 yaş olarak güncellenmesini, takside kullanılan araçlarda ilk alım yaşının yıl sonuna kadar 0-2 yaş sınırlanmasının süresiz devam etmesini Türkiye Şoförler Otomobilciler Federasyonu olarak ek gündem maddesi olarak sunuyoruz" diye konuştu.

İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar ise bu maddelerin ikinci bir UKOME gündemi olduğunu ve bu taleplerin bir sonraki UKOME toplantısına kadar incelenip, sonrasın gündeme alınması gerektiğini söyledi.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • WWW 1 ay önce Şikayet Et
  Zam isteyeceğini taksicileri adam et eskiya gibi oldular.
  Cevapla
 • zafer gülten 1 ay önce Şikayet Et
  gözleri doymuyor,daha 7-8 ay önce yüklü bir zam yapmışlardı.binmeyin kardeşim binmeyin.memlekette taksiden başka araç mı yok,otobüsü,dolmuşu,metrosu,metrobüsü,trambayı,vapuru var.paranız fazla mı geliyorda,5 -10 tl ye gidilecek yere 40-50 tl ye gidiyorsunuz.
  Cevapla
 • Şems 1 ay önce Şikayet Et
  Zaten ala vere yaparak fazlasıyla çıkarıyorsunuz ya daha ne zammı istiyorsunuz yüzde yüz yapsanız siz yüzde ikiyuz alırsınız.
  Cevapla