TRT payı faturalardan kalktı dolandırıcılar harekete geçti

Geçtiğimiz günlerde Meclis'ten geçen TRT payının faturalardan kaldırılmasına yönelik düzenleme sonrası harekete geçen dolandırıcılar vatandaşları arayıp alacaklı olduklarını belirterek tuzağa düşürmeye çalışıyor.

TRT payı faturalardan kalktı dolandırıcılar harekete geçti
TRT payı faturalardan kalktı dolandırıcılar harekete geçti
GİRİŞ 26.11.2021 17:28 GÜNCELLEME 26.11.2021 17:28
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Dolandırıcılar yeni yöntemlerle tüketicileri mağdur etmeye devam ediyor. Söz konusu yöntemlere bir yenisi daha eklendi.

Tabi dolandırıcılar geliştirdikleri bu yöntemlere Türkiye'nin alanında güvenilir kurum ve kuruluşlarını da alet etmekten çekinmiyor.

ALACAKLI FATURA TUZAĞI!

Telefon üzerinden kendini asker, polis ve savcı gibi sahte kimliklerle tanıtarak bu zamana kadar çok sayıda kişinin milyon liraları bulan parasını alarak ortadan kaybolan dolandırıcılar bu yöntemin ifşa olmasının ardından şimdi de alacaklı fatura yalanı ile vatandaşı tuzağına düşürmeye çalışıyor.

FATURALARDAN KALDIRILAN TRT PAYINI OYUNLARINA ALET EDİYORLAR

Geçtiğimiz günlerde Meclis'ten geçen bir düzenleme ile faturalardan kaldırılan TRT payını oyunlarına alet eden dolandırıcılar, Türkiye Varlık Fonu’ndan aradıklarını söyleyerek, doğalgaz, su, elektrik gibi faturalardan dolayı vatandaşların alacaklı olduğunu söylüyor.

KARGO İLE GÖNDERİLEN EVRAKLARIN İMZALANMASI İSTENİYOR

Kendilerine bu paranın iadesinin nasıl yapılacağını soranlara ise kargo üzerinden bir takım evraklar yollayarak bu evrakların imzalanarak tekrardan taraflarına gönderilmesi isteniyor. Söz konusu evrakların imzalanıp geri yollanması halinde ise faturalar üzerinden alacaklı olunan bedelin hesaba yatırılacağı belirtiliyor.

Türkiye'nin stratejik projelerine sermaye yatırımları yapmak ve köklü kuruluşlarına değer katmak amacıyla kurulan Türkiye Varlık Fonu, kurumlar arası faaliyet gösteren bir yapıya sahip.

YETKİLİLER UYARIYOR: BÖYLE BİR UYGULAMA YOK

Yetkililer böyle bir uygulamanın ve geriye dönük TRT payı ödemesi gibi bir durumun olmadığının altını çizerek vatandaşlara kendilerine gelen bu yöndeki telefonlara itibar etmemesi ve ilgili makamlara şikayet etmeleri yönünde uyarıda bulunuyor.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Şirketler trt payını kesmiş ama devlete aktarmamışlardır, TRT payı borçlarını örtbas etmek için kaldırılmıştır. Dün gelen faturada hala trt payı kesintisi duruyor. Kalktı demekle olmuyor, resmi gazetede mi yayınlacak, şirketlere tebliğ mi edilecek ne yapılacaksa yapılsın da kesinti kalksın.
  Cevapla
 • 2626 1 ay önce Şikayet Et
  Lütfen dolandırıcıların tuzağına düşmeyelim! Tek duyduğum bu. Tek güvencemiz, devlet ve kanunlardır, oda hâikımı korumiyorsa. ALLAH yardımcımız olsun inşallah demekten başka bir çaremiz yoktur.
  Cevapla
 • Arif Inanç 1 ay önce Şikayet Et
  Bunu batı engelleyiniz. Kargo lar para kazanacaktır diye bu işlere de göz yumak oldular demekki. Geri bildirim li gönderiler bakılabilir bence. Tabi siz daha iyi bilirsiniz de . Saygılarımla
  Cevapla
 • akn 1 ay önce Şikayet Et
  BU DOLANDIRICILARI VATANDAŞLIKTAN ÇIKARTIP ABD YE ABVRUPAYA GÖNDERELİM ASIL AİT OLDUKLARI YERLER ORALAR bizim gibi fakirlerden çok kazanamıyorlar zaar adamlar
  Cevapla
 • osman 1 ay önce Şikayet Et
  adamlar beğenmedikleri bütün adamları geri kabul anlaşması ile bize gönderiyor. sen nereye oraya gönderiyorsun. dua et oradaki dolandırıcıları buraya yollamasınlar.
  Cevapla
 • tim 1 ay önce Şikayet Et
  yaw arkadas su dolandiriciligin cezasini artirin bu tur cakallara ders olsun devletin istihbarati emniyeti yargisi niye ilgilenmiyor bu durumlada yok uyanik olun yok dikkat edin ...is degilki bu ...zamaninda kapkac olayini nasil bitirdik cezalari artirdik simdi yok denecek kadar az ..su dolandiriciliginda cezasini artrin gozunuzu seveyim yahu yetti artik bu is yahu...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle