Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan son dakika açıklaması

Son dakika haberi: Merkez Bankası Başkanı (TCMB) Şahap Kavcıoğlu'nun banka genel müdürleriyle görüşmesi sonrası Kavcıoğlu açıklamalarda bulunuyor.

GİRİŞ 25.11.2021 19:59 GÜNCELLEME 25.11.2021 20:59
Bu Habere 49 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Döviz kurundaki yükseliş sonrası Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ( Tcmb ) Başkanı Şahap Kavcıoğlu banka genel müdürleri ve yöneticileriyle bir araya geldi.

GÖRÜŞME SONRASI AÇIKLAMA

Kritik görüşmenin ardından basına açıklama yapan Başkan Kavcıoğlu, görüşmenin rutin olduğunu belirtti. Kavcıoğlu, "Son durumu ve bankacılık sektörünü değerlendirdik. İyi bir görüşme oldu, faydalı bir bilgilendirmeydi. Bankacılık sektörümüz çok güçlü. Faiz indirimi ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Sektör, Merkez Bankası, BDDK birbiriyle uyumlu şekilde iletişim içerisindedir ve karşılıklı olarak dünyanın en başarılı sektörü olarak bankacılık sektörü bu işi yönetmektedir. Taleplerimizi, talepleri değerlendirip süreç içerisinde bunu yerine getireceğiz. Bu toplantılar daha önce ayarlanan toplantılar olağanüstü bir gelişme değil. Daha sonra da yapacağımız toplantılardan bir tanesi." ifadelerini kullandı.

TOPLANTIYA KİMLER KATILDI
İstanbul Etiler'de bulunan Türkiye Bankalar Birliği'ndeki toplantıya, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Başkanı Alpaslan Çakar, İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, Yapı Kredi CEO'su Gökhan Erün, HSBC Türkiye Ceo'su Selim Kervancı, TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, Halk Bank Genel Müdürü Osman Arslan, Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih ve Garanti Bankası Genel Müdürü Recep Baştuğ'un da aralarında bulunduğu banka müdürleri ve yöneticileri katıldı.

 

ETİKETLER
dolar
YAZDIR
YORUMLAR 49
 • Gökhan 1 hafta önce Şikayet Et
  Sakin olmakta her zaman fayda var
  Cevapla
 • irfan 1 hafta önce Şikayet Et
  biraz sabır.
  Cevapla
 • hasan 1 hafta önce Şikayet Et
  yurtdışında 1000 dolar olan arabalara hangi vicdanla ülkemizde 20 000 dolar istiyorlar Allahtan korkun. bu fırsatçıların önüne hükümetimiz geçmezse enflasyon sürekli yukarı gider buda doları artırır ev fiyatlarıda aynı şekilde bu iki sektörde ciddi manipülatif fiyatlar var
  Cevapla
 • Ümit 1 hafta önce Şikayet Et
  Otvyi zaten devlet koyuyor. Hükümet kiminle mücadele edecek, kendisiyle mi?
  Cevapla
 • anı 1 hafta önce Şikayet Et
  neden dolara müdahale etmiyor lar
  Cevapla
 • Jklu 1 hafta önce Şikayet Et
  Kimse dolar bozdurmaz sidide diyorlar 17 olacakmis 17 olsa bu sefer 20 derlar devlet acil onlem almasilazim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle