Milyonların beklediği asgari ücret, 3600 ek gösterge ve EYT gelişmesi

Bakan Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge düzenlemesinin ocakta Meclis'e gönderileceğini belirtti. Bilgin, EYT konusunun ise şu anda öncelikli gündemlerinin olmadığını, önceliğin asgari ücret ve 3600 ek gösterge olduğunu ifade etti.

Milyonların beklediği asgari ücret, 3600 ek gösterge ve EYT gelişmesi
Milyonların beklediği asgari ücret, 3600 ek gösterge ve EYT gelişmesi
GİRİŞ 17.11.2021 09:11 GÜNCELLEME 17.11.2021 09:12
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün toplanan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında milyonlarca işçi ve işverenin beklediği asgari ücret ele alındı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret ile ilgili bir sunum yaptı.

ANKET YAPILIYOR

Tüm kesimlerin taleplerinin alındığını ve anket çalışması yapıldığını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Anket çalışmamız bu hafta sonu sonuçlanacak. İşverenin ikna olacağı çalışanı da enflasyona ezdirmeyeceğimiz bir ücret olacak. Aralık ayında resmi prosedür başlıyor" ifadelerini kullandı.

Yapılan ankette işçilere ne kadar aylık kazançla geçinebilecekleri, işverene ise işçiye maksimum ne kadar ücret verebilecekleri soruldu.

BU HAFTA SONUÇLANACAK

Anket sonuçlarının hafta sonu sonuçlanacağı öğrenildi. Net 2 bin 825 lira olan mevcut asgari ücretin yeni yılda net 3 bin 500 lira seviyesine çıkarılması bekleniyor.

OCAK AYINDA GELİYOR

Sabah'ın haberine göre, Toplantıda 3600 ek gösterge de gündeme geldi. Bilgin düzenlemenin Ocak ayında Meclis'e gönderileceğini belirtti.

EYT AÇIKLAMASI: ÖNCELİKLİ DEĞİL

Bilgin, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunun ise şu anda öncelikli gündemlerinin olmadığını, önceliğin asgari ücret ve 3600 ek gösterge olduğunu ifade etti.

KAYNAK: SABAH
YORUMLAR 3
 • Mustafa 7 ay önce Şikayet Et
  Bizde sistem hatası var, kadın bir gün evli kalır ömür boyu nafaka alır, evlenmez eski kocadan aldığı parayla zinaya bulaşanlar var, boşanan erkek evlenemez nafaka masraf demek, sonra kadın genç yaşta ölen babasının emeklisini alır, evlenmez para geliyor nasıl olsa, bunlara ödenen paralar olmasa evlilikler artar, eyt çıkar.
  Cevapla
 • Yavuz 8 ay önce Şikayet Et
  2000 sonrası emekli olanların intibakını unutmayın. Zaten çoğumuz Coranadan öbür tarafa gittik. Kalanlar bari bir şey görsün.
  Cevapla
 • cevdet 8 ay önce Şikayet Et
  asgari ücret 4000 tl olmalı diyordum 1 hafta da eridi 4500 tl olmalı böyle giderse 5000 tl bile yetmeyebilir.
  Cevapla