Asgari ücrette önemli gün! Yarın görüşülecek

Milyonlarca kişinin beklediği asgari ücret zammına ilişkin olarak AK Parti harekete geçiyor. Yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde toplanacak olan AK Parti MKYK'sında asgari ücret oranı masaya yatırılacak.

Asgari ücrette önemli gün! Yarın görüşülecek
Asgari ücrette önemli gün! Yarın görüşülecek
GİRİŞ 14.11.2021 15:21 GÜNCELLEME 14.11.2021 15:21
Bu Habere 87 Yorum Yapılmış

Türkiye'de milyonlarca kişinin beklediği asgari ücret zammına ilişkin olarak AK Parti MKYK ve MYK'sında da bu konu görüşülecek. CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan konuya ilişkin şu bilgileri aktardı:

AK Parti haftaya yoğun gündemle başlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan hem partisinin Merkez Karar ve Yönetim Kurulunu hem de Merkez Kurulunu ayrı ayrı toplayacak, iki önemli toplantıya başkanlık edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin A Takımı'yla 20 gündür bir araya gelmiyordu.

MİLYONLARIN BEKLEDİĞİ BAŞLIK ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Elbette bu aşamada asgari ücret tespit komisyonuna çevrilecek önümüzdeki ay. Komisyon önümüzdeki ay çalışmalara başlayacak. Yeni asgari ücret belirlenecek. Bu sene elbette yüzde 20'lerde dolaşan enflasyon rakamları göz önüne alınarak asgari ücrette farklı bir artışın yapılması bekleniyor.

Bu noktada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın yürüttüğü bir çalışma var. O çalışmaya dair detaylı verilerin AK Parti MKYK'sı ve MYK'sında ele alınması, masaya yatırılması bekleniyor. O çalışmanın içerisinde neler var?

BEKLENTİLER CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A İLETİLECEK

İşçi, işveren ve özel sektör temsilcilerinin fikirleri alınıyor. O fikirler masada olacak, konuşulacak. Söz konusu bu üç kesiminin de hayat standartları 2022 asgari ücretinden beklentileri o çalışmanın içinde yer alacak. Elbette bu başlıklar MKYK ve MYK'da dillendirilecek ve konuşulacak. MKYK üyeleri toplumun birçok farklı kesiminden oluşuyor. Onlar toplumun farklı kesimlerinin asgari ücret beklentilerini de doğrudan Cumhurbaşkanı'na iletecekler.

ÖMER ÇELİK AÇIKLAMA YAPACAK

Ana gündem Ekonomi olacak. İşçi kesiminin vergiden muaf tutulma beklentisi var. Bu beklentiye ilişkin herhangi bir yasal süreç gerekiyor mu, mevzuat çalışması gerekiyor mu? MYK ve MKYK'da mercek altına alınacak. Bu iki önemli toplantının ardından da Ömer Çelik basın mensuplarının sorularını yanıtlayacak.

YAZDIR
YORUMLAR 87
 • taner 2 ay önce Şikayet Et
  ne olacak 3500 yapacaklar önce asgari ücreti endüşük memur maaşına eşitleyin asgari ücret endüşük memur maaşı ile eşit olmalı yada kimse asgari ücretle çalışmasın mecbur verecekler bu ülkede işçinin hakkını koruyan kimse yok işçi patronun insafına kalmış iyi patronlarda var çok şükür ama işiçisini zor şartlarda üçkuruş paraya çalıştıran zalimlerde var oyüzden devlet sahip sadece memurun değil işçininde hakkını koruyacak
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Allah merhamet etmeyene, merhamet etmez derler El merhamet Gövdesi, kesesi ve cebi rahat bir halde ahkam keseceklere Bir tavsiye Nefsinize tapınmayın çıkın fakir fukaranın haline muhatap olun Allaha bu milletin hesabını vereceksiniz
  Cevapla
 • En az 2 ay önce Şikayet Et
  5000 tl altı konuşulmamalı
  Cevapla
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Yıllık gelir vergisi kalkmalı, 4500 asgari olmalı.
  Cevapla
 • Gerçekler 2 ay önce Şikayet Et
  Yüz güldürecek zam demişti hükümetimiz bakalım yüzde 40-50 arası anca tebessüm ettirir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle