Fransızlardan Türkiye itirafı: Dünyanın önde gelen üreticilerden oldu, 20 kat daha ucuz

Fransız Le Figaro gazetesi, Türkiye'nin on yıl içinde ABD, İsrail ve Çin ile dünyanın önde gelen SİHA üreticilerinden biri haline geldiğini yazdı.

Fransızlardan Türkiye itirafı: Dünyanın önde gelen üreticilerden oldu, 20 kat daha ucuz
Fransızlardan Türkiye itirafı: Dünyanın önde gelen üreticilerden oldu, 20 kat daha ucuz
GİRİŞ 03.11.2021 16:57 GÜNCELLEME 03.11.2021 17:05
Bu Habere 56 Yorum Yapılmış

Le Figaro gazetesinin haberinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "etki alanını genişletmek" için Libya'da ve Karabağ'da başarı gösteren SİHA'ların satış sözleşmelerini artırdığı belirtildi.

SİHA'LAR, 20 KAT DAHA UCUZ

Azerbaycan, Ukrayna, Polonya ve Fas'tan sonra Kırgızistan'ın SİHA'larla ilgilendiği ifade edilen haberde, "Türkiye, on yıl içinde ABD, İsrail ve Çin ile birlikte dünyanın önde gelen SİHA üreticilerinden biri haline geldi." değerlendirmesi yapıldı. Haberde, Türk SİHA’ların etkili ve savaş uçaklarından 20 kat ucuz olduğu belirtildi.

SAHADA DENGELERİ DEĞİŞTİRDİ

Bu SİHA'ların ilk dönemde terör örgütü PKK'ya karşı ve sınırların güvenliği için kullanıldığı ifade edilen haberde, Türk SİHA’ların 2016’da Suriye’de kullanılmasının sonucu sahadaki durumun değiştiği kaydedildi. Haberde, SİHA’ların ayrıca son iki yılda Libya’da ve yakın zamanda Karabağ’da dengeleri değiştirdiği vurgulandı.

NATO, TEMKİNLİ YAKLAŞTI

Bayraktar TB2 SİHA'nın Ukrayna'ya satılmasının ve bu ülkenin Donbas’da bu SİHA’yı kullandığına ilişkin video yayımlamasının Rusya’nın tepkisine neden olduğu ifade edilen haberde, NATO'nun Polonya ve Letonya’nın Türk SiHA’larına ilgi duymasına temkinle yaklaştığı aktarıldı.

 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 56
 • Hamidiye Süvarisi 1 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun Türkiyemize ve emeği geçen herkese.
  Cevapla
 • Hacivat 1 yıl önce Şikayet Et
  Neden türkiye sihalari bu kadar ucuz zam yapilmali pahaliya satilmali i phone yapilisi 80 dolar satilisi 1500 dolar
  Cevapla
 • aziz y 1 yıl önce Şikayet Et
  israilin ve çinin ürettiği sahada rüştünü ispat etmedi..abd ninkilere bir şey deöiyorum..ama onlarda bire bir hiçbir savaşta yer almadı..bizimkiler maşallah 4 cephede full test edildi..hatta dombassla beraber 5 cephede...selçuk bey ufaktan bir zam yap almak isteyen olursa..test edilmiş onaylanmış ürün
  Cevapla
 • Akyürek 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye olarak çok acil uzun menzilli nükleer başlıklı balistik füzeler üretmek zorundayız
  Cevapla
 • Uyan Müslüman 1 yıl önce Şikayet Et
  Hans anladı, Hasan anlamadı..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle