Kamu bankalarından faiz indirimi atağı

Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararının ardından kamu bankalarının kredi faizlerinde yeni düzenleme yapacağı gündeme geldi.

Kamu bankalarından faiz indirimi atağı
Kamu bankalarından faiz indirimi atağı
GİRİŞ 24.10.2021 09:57 GÜNCELLEME 24.10.2021 09:57
Bu Habere 56 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomi Başdanışmanı Cemil Ertem, Twitter’da yaptığı paylaşımda “Kamu bankaları kredi faizlerini merkez bankasının fonlama faizi (politika faizi) seviyesine çekti!” mesajını paylaşarak, kamu bankalarının kredi faizlerini Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankas'nın (TCMB) fonlama faizi (politika faizi) seviyesine çektiğini duyurdu.

BİR ÖNCEKİ POLİTİKA FAİZİ İNDİĞİNDE MEVDUAT FAİZİ DEĞİŞMEMİŞTİ

Merkez Bankası’nın eylül ayındaki politika faizi yüzde 19’dan 100 baz puanlık indirim sonrasında yüzde 18’e geldiğinde paralelinde kredi faizleri düşmemişti. Şimdi piyasanın beklentisi bu kez banka faizlerinin düşmesi yönünde.

YAZDIR
YORUMLAR 56
 • Arif 1 ay önce Şikayet Et
  Maalesef bankalar faiz yükseltilince hemen kendi ürünlerinde faizleri yükseltiyorlar. Ama faiz indirilince ne kadar geciktirirsek o kadar iyi mantığına bürünüyorlar.
  Cevapla
 • Abdulhamit Fatih# 1 ay önce Şikayet Et
  Dolarlı alımı yasaklanmalı... Doların durumu millete iyi anlatılmalı... Gelecegiz olmayan karşılıksız para...
  Cevapla
 • misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Öyle, adamların uçak fabrikaları, otomobil fabikaları , tarım ürünleri, hayvancılık ürünleri falan yok havadan para basıyorlar. Doları yasakla güzel de petrolü neden zamlandırıp duruyorsun diye bir sor kendine.
  Cevapla
 • Ömer 1 ay önce Şikayet Et
  Ulen köprüden geçiş dolar ile Euro ile
  Cevapla
 • konuk 1 ay önce Şikayet Et
  Dolar veya yüksek faizi alacak kazanç sağlayacak durumumuz yok ,düşük faiz uzun vade kredilerle borcumuzu çevirsek ne güzel olur.
  Cevapla
 • Aslanoğlu 1 ay önce Şikayet Et
  aklınız var ise borçlanmayın
  Cevapla
 • Okan 1 ay önce Şikayet Et
  Ekonomimize Darbe Yapıyorlar,İdeolojik Silahlanma korku salma Politikası Tıpkı 2000 Yıllarında Irak hükümetine yapıldığı Gibi ABD baktiki Olmuyo Budefa İçerden Savaş Açtı Ee Zaten Halkıda Birçogu Kesimi Haindi Devlet Başkanın Saddam Hüseyine Ama Şunu Bilelim Birlik olalım Lütfen Vatanımızdan Başka Gidecek yerimiz Yurdumuz Yok burda Doğduk Burda Ölücez İnşAllah.
  Cevapla
 • Zokepe 1 ay önce Şikayet Et
  Beynini seveyim senin
  Cevapla
 • Davut 1 ay önce Şikayet Et
  Ver mehteri
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle