Rusya son kozunu oynadı! ‘Kuzey Akım 2 yoksa ilave gaz yok’

Rusya, doğal gaz arzını artırmanın karşılığında Almanya ve Avrupa Birliği’dan, söz konusu boru hattından Avrupa’ya sevkiyatı başlatabilmek için gerekli yasal onayları vermelerini talep ediyor.

Rusya son kozunu oynadı! ‘Kuzey Akım 2 yoksa ilave gaz yok’
Rusya son kozunu oynadı! ‘Kuzey Akım 2 yoksa ilave gaz yok’
GİRİŞ 19.10.2021 13:51 GÜNCELLEME 19.10.2021 14:26
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Rusya, enerji krizi yaşayan Avrupa’ya ilave gaz sevkiyatını karşılıksız yapmayacağının sinyalini verdi. Kremlin, tartışmalı Kuzey Akım 2 boru hattından sevkiyatı başlatmak istiyor.

Rus devletine ait gaz devi Gazprom ile Kremlin’e yakın isimlere göre, Rusya, doğal gaz arzını artırmanın karşılığında Almanya ve Avrupa Birliği’dan, söz konusu boru hattından Avrupa’ya sevkiyatı başlatabilmek için gerekli yasal onayları vermelerini talep ediyor.

33 günlük doğal gaz depoda33 günlük doğal gaz depoda

Kremlin’de iktidara yakın üst düzey bir parlamenter olan Konstantin Kosachyov, Rusya’nın bu konudaki talebini net bir şekilde ifade etmese de, verdiği bir röportajda “Sadece bize ait olmayan hataları gidermek için imdada yetişemeyiz. Biz tüm sözleşme şartlarımızı ve tüm yükümlülüklerimizi yerine getiriyoruz. Bunun dışındaki her şey ilave gönüllü ve karşılıklı fayda sağlayacak anlaşmalara tabi olmalı” dedi.

Avrupa’da fiyatlar uçuşa geçti! Türkiye’nin iki katına çıktıAvrupa’da fiyatlar uçuşa geçti! Türkiye’nin iki katına çıktı


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bu ayın başında yaptığı açıklamada bölgeye rekor hacimlerde gaz sevkiyatı gerçekleştirebileceklerini söylemiş, Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksander Novak da tartışmalı Kuzey Akım 2 doğal gaz boru hattının, bunu sağlamanın bir yolu olduğunu belirtmişti.

ETİKETLER
fiyat doğalgaz
YAZDIR
YORUMLAR 14
 • türk damat 1 ay önce Şikayet Et
  putin blöf yapıyo ,votka içmesini bilirler ,gerisini anladınız
  Cevapla
 • Deliniğdeli 1 ay önce Şikayet Et
  Bu kış almanya'da odun yakacağız
  Cevapla
 • Asaf 1 ay önce Şikayet Et
  inşallah...
  Cevapla
 • Dede 1 ay önce Şikayet Et
  Toryum enerjiye araştırıp geçmeliyiz
  Cevapla
 • 2023 Seçimleri 1 ay önce Şikayet Et
  Dolar yükseldikçe haçlılar küstahlaşıyor, doları gerçekçi olarak kısa vadede düşürmenin tek yolu Suriye'deki hakkımız olan enerji bölgelerini ilhak etmektir, her sene 50 milyar dolar paramız sadece enerji için yurt dışına çıkıyor. Eşkıya teröristler yanı başımızdaki haklarımızı gasp edip Türk halkına zulüm ediyor. 40 yıldır bize terör ve savaş yoluyla verdikleri zarara karşılık hakkımızı tazminat olarak almalıyız. Aksi taktirde "10 Aralık Hareketi" denen kaos ittifakı 2023 seçimlerini kazanacak ve 20 senede ki tüm kazanımlarımız yok edilecek. Yerli silahları ve projeleri rafa kaldıracaklar, bölünme anayasasını AB-D emriyle kabul edecekler..
  Cevapla
 • Adil Yorumcu 1 ay önce Şikayet Et
  Enerji hakkımızı almalıyız başka çare yok
  Cevapla
 • Dadaş. 25 1 ay önce Şikayet Et
  putin akili insan ülkesi icin en iyi sini yapti ab hak ediyor....
  Cevapla
 • KKTC kadir 1 ay önce Şikayet Et
  Ah Putin aaahh...! Amerika korkusu olmasa içlerinde izin verirler, lakin ABD kurumlarına basıyor...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle