Marmaray'da yeni dönem başladı! Günde 450 bin yolcu yararlanacak

Marmaray'da bugünden itibaren akıllı telefonlar ve tabletlerle mobil internet hizmeti kullanılabilecek. Ayrıca telefon görüşmesi de yapılabilecek.

Marmaray'da yeni dönem başladı! Günde 450 bin yolcu yararlanacak
Marmaray'da yeni dönem başladı! Günde 450 bin yolcu yararlanacak
GİRİŞ 15.10.2021 13:27 GÜNCELLEME 15.10.2021 13:27
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi (TCDD) Genel Müdürlüğü tarafından işletilen Marmaray'da yolcular, bugünden itibaren akıllı telefonları ve tabletleriyle mobil internet hizmeti alabileceği gibi, sesli görüşme de gerçekleştirebilecek.

TCDD Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; İstanbul'un olduğu kadar dünyanın da en önemli kent içi ulaşım projelerinden olan Marmaray, Avrupa ve Asya kıtaları ile İstanbul'u denizin altından birbirine bağlıyor.

Halkalı-Gebze hattında toplam 76,3 kilometre uzunluğa sahip Marmaray, metro, metrobüs, tramvay entegrasyonuyla İstanbul'un kent içi ulaşımının ana omurgalarından birini oluşturuyor.

29 Ekim 2013'te Boğaz geçişini kapsayan 5 istasyon, 13 Mart 2019'da da Gebze-Halkalı hattında 38 istasyonu daha hizmete verilen Marmaray'da istasyon sayısı 43'e ulaştı. Açılışından bu yana Marmaray'da 600 milyona yakın yolcu seyahat etti.

KESİNTİSİZ ULAŞIM KESİNTİSİZ İLETİŞİM

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından işletilen Marmaray, tüp tünel kesimi ile Marmaray Yenikapı, Sirkeci ve Üsküdar istasyonlarında yolcular, sadece tek yönlü mobil ses görüşmesi yapabilirken GSM operatörlerinin internet hizmetinden yararlanamıyordu.

Bugünden itibaren Marmaray'ı kullanacak günlük 450 bine yakın yolcu, akıllı telefonlarıyla, tabletleriyle tüm GSM operatörlerinden mobil internet hizmeti alabileceği gibi, çift yönlü sesli görüşme de gerçekleştirebilecek.

YORUMLAR 5
 • NuR76 7 ay önce Şikayet Et
  İmamoğlu sazan gibi atlar ben yaptim diye yine baskalarinin isini sahiplenir. Hazira konmak varken...
  Cevapla
 • Ahmet61 7 ay önce Şikayet Et
  Zaten ibb yönetimi istemişti
  Cevapla
 • Blendr 7 ay önce Şikayet Et
  Marmaray'da yer altında veya tünellerde çok fazla yol almadığı için fazla sıkıntı yaşamadım bu güne kadar. Asıl metro hatlarında olması gerekiyor bu hizmet.
  Cevapla
 • dri 7 ay önce Şikayet Et
  metroya da geldi
  Cevapla
 • dri 7 ay önce Şikayet Et
  metroya da geldi
  Cevapla