Bakan Dönmez son noktayı koydu: Satılması söz konusu değildir

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ'ın satılacağı iddialarının "mesnetsiz ve gerçek dışı" olduğunu belirterek satılmanın söz konusu olmadığını belirtti.

GİRİŞ 15.10.2021 09:24 GÜNCELLEME 15.10.2021 09:32
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Bakan Dönmez, Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ'ın satılacağı iddialarının "mesnetsiz ve gerçek dışı" olduğunu belirterek "Ne Türkiye Petrollerinin ne de BOTAŞ’ın satılması kesinlikle söz konusu değildir. Böyle bir gündem hiçbir zaman olmadı. Hem Türkiye Petrolleri hem de BOTAŞ bugün Türkiye’nin enerji arz güvenliğinde kilit bir rol oynuyor." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye Petrollerinin tarihinde ilk defa Rusya'da saha satın aldığını ve Azerbaycan'da hisselerini artırdığını anımsatan Dönmez, şöyle devam etti:

"Söz konusu uluslararası projeler son yıllarda hayata geçti. 50 yıllık derin deniz sondajcılığımızda Fatih, Yavuz ve Kanuni gemileriyle, Karadeniz keşfiyle enerji tarihimizde yeni bir dönemi başlatan yine AK Parti iktidarı oldu. Karadeniz’de yapılan 540 milyar metreküplük keşif Türkiye Petrollerinin gerek teknoloji gerek finansman gerekse de insan kaynağı yönünden bu tür büyük operasyonları nasıl başarıyla gerçekleştirdiğini ortaya koydu."

Dönmez, son 3 yılda TANAP ve TürkAkım gibi projelerin mimarları arasında BOTAŞ'ın da yer aldığını, şirketin Türkiye için hayati bir rol üstlendiğini ifade etti.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 6
 • Vatandas 1 yıl önce Şikayet Et
  Aaa olurmu katar ortak olsun lutfen
  Cevapla
 • MaDMaX 1 yıl önce Şikayet Et
  hükümet değişirse iki günde satılır. muhalefet bundan zarar ediyorduk der satar.
  Cevapla
 • 44Malatyam 1 yıl önce Şikayet Et
  muhalefetin pis yalanlarından bir tanesi.. kendileri gibi zannederler
  Cevapla
 • yyy 1 yıl önce Şikayet Et
  söz konusu olamaz direk yazın sözleşmeyi satın gitsin
  Cevapla
 • Muslim Brothers 1 yıl önce Şikayet Et
  Devlete ait ne var ne yok Satın gitsin CHP ye satılabilecek hiç bir kalmasın.
  Cevapla
 • petrolcü 1 yıl önce Şikayet Et
  cahillerin partisini iktidara gelecek mi zannediyorsun?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle