4 bin TL maaşla işçi bulunamıyor! Çağrı geldi: İş arayan varsa gönderin

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, “Mermerde çalışacak eleman bulunmuyor. Yaklaşık 4 bin TL de maaş veriyorlar” dedi.

4 bin TL maaşla işçi bulunamıyor! Çağrı geldi: İş arayan varsa gönderin
4 bin TL maaşla işçi bulunamıyor! Çağrı geldi: İş arayan varsa gönderin
GİRİŞ 13.10.2021 10:48 GÜNCELLEME 13.10.2021 12:11
Bu Habere 36 Yorum Yapılmış

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, kentteki organize sanayi bölgelerinde başta mermer olmak üzere çeşitli sektörlerde çalıştırılmak üzere eleman ihtiyacı bulunduğunu açıklayarak, "Mermerde çalışacak eleman bulunmuyor. Yaklaşık 4 bin TL de maaş veriyorlar" dedi.

"İŞ ARAYAN VARSA GÖNDERİN"

Kent merkezindeki köylerin sorunlarının görüşüldüğü muhtarlar toplantısında yaptığı konuşmada ziyaret ettiği fabrikaların çalıştıracak elemana ihtiyaçları olduğuna değinen Mustafa Masatlı, "Hatta 'bayanlara bile biz iş verebiliriz. Küçük ölçekte, ağır olmayan, bayanların yapabileceği işleri verebiliriz' dediler. Bilginiz olsun. İş arayan varsa gönderin. Şu anda mermerle ilgili ciddi derecede açık var. Eleman bulamıyorlar" diye konuştu.

"HERKES MASA BAŞI İŞ ARIYOR"

Türkiye'nin çok gelişip değiştiğini ve hayat standardının yükseldiğini anlatan Vali Masatlı, "Herkes masa başı iş arıyor. Ama öyle değil ki. Bu memlekette her şeye ihtiyaç var. Toplumda her işin bir karşılığı var. Ona da ihtiyaç var. Ama maalesef herkes aynı şeyleri istiyor. Ama bundan dolayı ciddi derecede bizlerde zorlanıyoruz" şeklinde konuştu.

"MERZİFON OSB ELEMAN BULAMIYOR"

Kentin en büyük iki OSB'sindeki fabrikaların eleman ihtiyaçları bulunduğunu vurgulayıp muhtarlardan iş arayanların buralara yönlendirmelerini isteyen Masatlı, "Yoksa iş var. Hele hele Amasya'da iş var. İşle ilgili sorun yok. Merzifon Organize Sanayi Bölgesi (OSB) de aynı. Orada da eleman bulamıyorlar. Buradaki organize sana bölgesinde de aynı. İş arayanları hemen yönlendiriyorsunuz. İnsanlar iş beğenmediğinden dolayı işsiz. İş bulamadığından dolayı değil" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 36
 • Ayse 3 ay önce Şikayet Et
  Bizde ne tesadüf iş bulamıyoruz
  Cevapla
 • Semra 3 ay önce Şikayet Et
  Nerde bu iş 5 bin verirse 2 kişiyiz 1 bayan 1 erkek
  Cevapla
 • İlhan 3 ay önce Şikayet Et
  mermer işi ağır en az 7000 tl olmalıdır
  Cevapla
 • Şehmuz 3 ay önce Şikayet Et
  İşçi bulamıyorsa bir yede sıkıntı var demek o iş sektöründekiler kendilerine köle arıyorlar ondan bulamıyor işçi
  Cevapla
 • Madenler millî'dir 3 ay önce Şikayet Et
  Hizmette sınır yoktur, dört bin tl bence makul ücret çalışmak istemeyenin paraya ihtiyacı yok demektir vatandaş masa başı iş istiyor, hep rahata kaçıyorlar tembel bir milletiz.. tskler
  Cevapla
 • Ne önemi var 3 ay önce Şikayet Et
  Git çalış
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle