Volkswagen'de büyük kriz! Yönetim kurulu karıştı

Volkswagen CEO'sunun şirketin geleceği için gereken adımların atılmaması halinde sorunlar yaşanacağını söylemesiyle birlikte yönetim kurulundan sert tepkiler gelmeye başladı.

Volkswagen'de büyük kriz! Yönetim kurulu karıştı
Volkswagen'de büyük kriz! Yönetim kurulu karıştı
GİRİŞ 13.10.2021 11:34 GÜNCELLEME 13.10.2021 12:11
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Türkiye'ye yapacakları yatırımdan vazgeçen Volkswagen'de yönetim krizi ortaya çıktı. Handelsblatt gazetesinin haberine göre Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in 24 Eylül yönetim kurulu toplantısı sanıldığının aksine gergin geçti.

30 BİN KİŞİLK RİSK

Habere göre önemli bir gündem olmayan toplantıya katılan CEO Herbert Diess, şirketin geleceği konusundaki endişelerini açık açık dile getirdi. Gereken adımların atılmaması halinde şirkette çalışan 30 bin kişinin işsiz kalabileceğini söyledi.

Endişelerini BMW örneği ile özetleyen Diess'in BMW yönetiminde iken gereken adımların atılmaması ve  sendikaların inovasyona karşı çıkmaları nedeniyle yaşanan sorunları da anlattı. 

Toplantıda yönetim kurulu üyelerinin Diess'in fikirlerine karşı çıktıkları özellikle istihdam azaltma yönündeki görüşlere çok sert tepki geldiği iddia edildi.

KAYNAK: EKONOMİMANŞET
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Halkcı 1 hafta önce Şikayet Et
  Fabrikayı Türkiyede yapmayın diyen ekmmek yedigi yeri kötüleyenlere gelsin
  Cevapla
 • Mehmet Doğan 1 hafta önce Şikayet Et
  ABD ve Avrupa son baharını yaşıyor. Bu durum dünya için büyük ekonomik kriz demektir. Bu kriz nasıl fırsata çevrilir? Bunun üzerinde durmak lazım. Ticaretimizin büyük bir kısmını yaptığımız bu ülkelerin toparlanması ülkemizin lehine olur.
  Cevapla
 • Memoks 1 hafta önce Şikayet Et
  Türkiye’ye yapılmayan fabrika ww. De sıkıntı yaratacak. Fabrikalar Türkiye’ye gelirken geç kaldılar
  Cevapla
 • Cocuk 1 hafta önce Şikayet Et
  He VW
  Cevapla
 • namık 1 hafta önce Şikayet Et
  Son yaptıkları modeller vw açısından yeni üretim dili açısından problemli.Elektrikli araçlara geçiş noktasında panik halinde oldukları belli oluyor ve saçmalıyorlar.
  Cevapla