Arkadaşları eylem yaptı, işten çıkarılan işçiler tazminata kavuştu

Kocaeli Mitsuba Otomotiv Fabrikası’nda tazminatsız olarak işten çıkarılan 9 işçi için iş arkadaşları, kendilerini fabrikaya kilitleyerek tekrardan işe alınmaları için başlattıkları eylem sonuç verdi. İşten atılan işçiler tazminat alabilecek

Arkadaşları eylem yaptı, işten çıkarılan işçiler tazminata kavuştu
Arkadaşları eylem yaptı, işten çıkarılan işçiler tazminata kavuştu
GİRİŞ 12.10.2021 20:44 GÜNCELLEME 12.10.2021 20:50
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Kocaeli Mitsuba Otomotiv Fabrikası’nda tazminatsız olarak işten çıkarılan 9 işçi için iş arkadaşları, kendilerini fabrikaya kilitleyerek tekrardan işe alınmaları için eylem başlatmıştı. İşçilerin eylemi neticesinde fabrika geri adım atarak 9 işçinin tazminatını vereceğini duyurdu.

Kocaeli Gebze Organize Sanayi Bölgesi'de bulunan Mitsuba Otomotiv Fabrikası’nda 9 işçi tazminatsız olarak işten çıkarıldı. Arkadaşlarının hakkını aramak için DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası’nda örgütlenen işçiler, Fabrika önünde ve içerisinde eyleme başladı. İş arkadaşlarının tekrardan işe alınmasını isteyen işçiler, kendilerini fabrikaya kilitledi.

Arkadaşlarının işe alınmaması halinde işi terk edeceklerini söyleyen işçiler, sloganlar atarak eylemlerini saatlerce sürdürdü. İşçilerin eylemini dikkate alan fabrika yönetimi 9 işçinin tazminatını vereceğini duyurdu. Büyük sevinç yaşayan işçiler, eylemlerini bitirirken Birleşik Metal-İş Sendikası fabrika yönetimi ile sorunların çözülmesi için masaya oturdu.

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
işten çıkarılma
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Kul insan 1 ay önce Şikayet Et
    Istanbul büyük şehir belediyesinden atılanların tazminatı ne olacak, Atina mı verecek ha. Cehenneme hazırlayan parti de ballı laflar çok, inananlar yandı.
    Cevapla
  • Ziyaa 1 ay önce Şikayet Et
    Marksist sendika bol avanta çocukların eyitim masraflari soran olursa işçi hakkı
    Cevapla