Rekabet Kurumu'ndan Trendyol kararı!

Rekabet Kurumu, Trendyol ve aynı ekonomik bütünlük içinde yer alan diğer teşebbüsler hakkında rekabeti engelleme gerekçesiyle soruşturma açılmasına karar verdi.

Rekabet Kurumu'ndan Trendyol kararı!
Rekabet Kurumu'ndan Trendyol kararı!
GİRİŞ 11.10.2021 15:11 GÜNCELLEME 11.10.2021 15:38
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret A.Ş'nin (Trendyol) çevrim içi pazaryeri pazarındaki uygulamalarıyla 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulu'nca karara bağlandı.

Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yer alan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

"Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 23.09.2021 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddesini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak; Trendyol ve aynı ekonomik bütünlük içinde yer alan diğer teşebbüsler hakkında soruşturma açılmasına, 21-44/650-M sayı ile karar verdi."

YAZDIR
YORUMLAR 10
 • barış 3 ay önce Şikayet Et
  iş dünyasındaki strateji belli önce ucuza sat, içdeki rakipleri bitir sonra kendi düdüğünü çal. Bimin ve 101 in bakkaları bitirmesi gibi şimdi ortak fiyat belirleyip istedikleri gibi at koşturuyorlar . Çinliler de aynı stretejiyi uyguluyor.
  Cevapla
 • Fazıl 3 ay önce Şikayet Et
  Çok doğru.
  Cevapla
 • osmanli 3 ay önce Şikayet Et
  trendyol ve amazon incelensin. kurumsal fatura kesemiyorlar. gerekçe nedir. yabancı kaynaklı şirket bunlar acaba vergi kaçırma olayları mi var.
  Cevapla
 • Tcli 3 ay önce Şikayet Et
  Kredi kartıyla ödeme şartı koyan hiçbirinden bişey almıyor. Eskiden eft ile ödeme vardı. Eft ilede ödesem kredi artıylada ödesem önce parayı veriyorsun sonra malı gönderiyorlar. Bu durumda neden illaki kredi kartıyla ödeyeceksin diyorlar. Böyle olunca burada icaretten başka bir iş var diyorum.
  Cevapla
 • vatan 3 ay önce Şikayet Et
  rekabet kurumu mu peh, şimdi trend yola 1.3 milyon lira ceza keserler google a kestikleri gibi. aynı suçtan dolayı irlanda google a 300 milyon euro ceza kesmişti bunuda söylemeden geçemeyeceğim.
  Cevapla
 • Erdal 3 ay önce Şikayet Et
  Trendyol Bir çok satış yapan üyesine yüksek miktarlarda ceza kesip mahkeme yoluyla tahsil etmiştir. şimdi kendisine de sağlam bir ceza kesilir umarım..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle