Kripto para birimlerine Amerikan düzeni yolda

Başta ABD ve Çin olmak üzere kripto paralara sert tedbirleri de içeren regülasyonlarla imza atmaya hazırlanan ülkeler, diğer taraftan da geleceğin para birimi olarak görülen bu para birimleriyle ilişkilerini koparmamak için mesai harcıyor.

Kripto para birimlerine Amerikan düzeni yolda
Kripto para birimlerine Amerikan düzeni yolda
GİRİŞ 10.10.2021 09:31 GÜNCELLEME 10.10.2021 10:11
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

ABD’de Biden yönetiminin, kripto para birimleri ile ilgili olarak kapsamlı bir kararname çıkarması bekleniyor. Bloomberg haber ajansının etkili bir kaynağa dayandırarak yayımladığı habere göre, Amerikan yönetimi, kripto para birimleriyle ilgili bir kararname çıkarılmasını değerlendiriyor.

BİTCOİN ETKİSİ

Aynı kaynaklar, üzerinde çalışılan kararnamenin ülkedeki federal kurumları kripto paranın ilgili alanlarını incelemek ve tavsiyelerde bulunmakla yetkilendireceğini ifade ediyor. Öte yandan, söz konusu kararnamenin henüz değerlendirme aşamasında olduğu da belirtiliyor. Ayrıca, kripto para birimlerine ilişkin kararnamenin, kurumların yürütme organı genelinde dijital para birimleri üzerindeki çalışmalarını koordine etmeyi de amaçladığı aktarıldı.

Kripto para birimi tarafında gösterge niteliğinde olan Bitcoin, olumlu gelişmeler sonrasında haftayı 54.000-55.000 dolar bandında kapattı. Analistler bu havanın devam etmesi halinde 60 bin dolarların yukarıya doğru test edilebileceğini ifade ediyor.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Martli 1 ay önce Şikayet Et
    su an normal gercek paralar zaten digital. bankada ki rakamdan ibaret. ödemeler zaten ya otomatik ya kart ile. cebinde para ile dolasan eskisi gibi kalmadi. 5-10 euroluk alışverişler haric nakit ödeyen özellikle gencler arasında hic yok gibi.. bu yuzden de extra bir digital paraya da ihtiyac yok.. Turkiyede durum biraz farkli olabilir.
    Cevapla