Bakan Koca'dan sağlıkçılara ödeme mesajı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "(Sabit ek ödeme) Bu sabit ödemenin genel bütçeye aktarılması için çalışmalarımız devam ediyor. Daha adil bir ek ödeme için gayret gösteriyoruz" dedi.

Bakan Koca'dan sağlıkçılara ödeme mesajı
Bakan Koca'dan sağlıkçılara ödeme mesajı
GİRİŞ 09.10.2021 12:15 GÜNCELLEME 09.10.2021 16:07
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, toplu sözleşmede sabit ek ödemenin artırılması için gösterilen çabayı hatırlatarak, "Bu sabit ödemenin genel bütçeye aktarılması için çalışmalarımız devam ediyor. Daha adil bir ek Ödeme için gayret gösteriyoruz." dedi.

Koca, Öz Sağlık-İş Sendikasının Afyonkarahisar'da düzenlenen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı'na video mesaj gönderdi.

Emek hareketine önemli katkılar sunmuş köklü bir konfederasyon olan Hak-İş'in vizyon ve kültürünü benimsemiş genç bir sendika olarak Öz Sağlık-İş'in, Bakanlık bünyesindeki sağlık işçilerinin büyük oranda güvenini kazandığını belirten Koca, bu başarısından dolayı Öz Sağlık İş Sendikasını kutladığını söyledi.

Ülkenin her noktasına dağılmış sağlık kurumlarında, işçisi ve memuru 1 milyonu aşan sağlık çalışanının halka en nitelikli hizmeti sunmanın gayreti içinde olduğuna dikkati çeken Koca, "Bu sağlık ordumuzun gayretini ve fedakarlığını pandemi döneminde tüm halkımız bir kez daha gördü ve takdir etti. Gerçekten tüm dünyanın baş etmekte aciz kaldığı asrın en büyük tehdidi karşısında sağlık ordumuz üstün bir emek sarf etti. Salgının başından bugüne büyük bir çabayla gerektiğinde hane halkından mahrum olarak gerektiğinde izinleri iptal ederek gece gündüz kesintisiz bir şekilde yoğunluğun üstesinden geldiler ve sağlık kurumlarımızı ayakta tutmayı başardılar. Birçok gelişmiş ülkenin aksine iftihar edeceğimiz bir başarı gösterdiler." diye konuştu.

Sağlık çalışanlarını bir bütün olarak gördüklerini ve aşılamada öncelik verdiklerini anımsatan Koca, bu emek ve başarının paydaşı olan çalışanları bir kez daha kutlayarak teşekkürlerini iletti. Bu zor günlerin en kısa sürede geride kalacağını dile getiren Koca, "Hayat normale döndüğünde de sağlık hizmetlerimizi ve emeğimizi geleceğe daha güçlü şekilde taşımak için birlikte yol alacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde son 20 yıldır istikrarla sürdürdükleri "sağlıkta dönüşüm vizyonu" sayesinde çok önemli mesafeler aldıklarını ve önlerinde çok hedefleri olduğunu vurgulayan Koca, "Ülkemizi ilaç ve tıbbi teknoloji dahil olmak üzere her aşamada kendi sağlık ihtiyaçlarını karşılayabilen ve ihraç eden bir noktaya taşıyacağız. Sadece modern sağlık tesisleri inşa etmekle yetinmeyeceğiz, vatandaşımızın tüm sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak, her yönüyle sağlıklı bir toplum inşa edeceğiz. Bu hedefe her yaştan, her sınıftan ideal sahibi sağlık çalışanlarımızla birlikte omuz omuza çalışarak ilerleyeceğiz. Sistemimizin en büyük gücü sağlık çalışanlarımızdır." ifadelerini kullandı.

Hedeflerinde daha ileriye gidebilmek için sağlık ordusunun daha donanımlı, daha motive ve güçlü düzeye taşınması gerektiğini çok iyi bildiklerini vurgulayan Koca, şunları kaydetti:

"Toplu sözleşmede sabit ek ödemenin artırılmasına birlikte çaba gösterdik. Bu hususta destek veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik ile Hazine ve Maliye Bakanlığımıza da ayrıca müteşekkirim. Bu sabit ödemenin genel bütçeye aktarılması için çalışmalarımız devam ediyor. Daha adil bir ek ödeme için gayret gösteriyoruz. Sadece bugün için değil çalışanlarımızın yarın emeklilikte de refah düzeyine koruyabilmenin uğraşı içindeyiz. Çalışma koşullarımızı hak ve sorumluluk temelinde en adil düzeye taşımak için hep birlikte çalışacağız. Öz Sağlık İş Sendikasını bu yolda önemli bir paylaşımımız olarak gördüğümü bir kez daha ifade etmek istiyorum."

KAYNAK: AA
YORUMLAR 15
 • Mustafa 3 ay önce Şikayet Et
  Adalet anlayışınızı 10 ay sonra gördük sayın bakan. Millet sanıyor ki sağlık çalışanı para alıyor. Aynı hastanede 18 bin TL doktora 700 TL sağlık memuruna verirken adaletli olduğunuzu düşünüyoruz. Bravo size
  Cevapla
 • Durmakyok 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın bakanımız: malumunuz filyasyon ve aşıcıların yükü arttı...perfermans ek ödeme neden kesildi...!
  Cevapla
 • Yörükoğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Sağlıkçılara güler yüzlü nasıl olunur konusunda eğitim de verilmeli
  Cevapla
 • Mert 1 yıl önce Şikayet Et
  Lan görende sanayide markette eczanede giyim mağazasında vs her yerde güler yüzle karşılanıyor sanır. Bi gidin ya. Bi hastanede mi güler yüzlü karşılanmadığınız geliyo hep aklınıza. Hastane gülücük saçılıp sizleri sevip okşucak bir yer değil. Orası bir kurum ve o kuruma insanlar hasta olduğu için geliyo bi kendinize gelin ya
  Cevapla
 • Şöyle ki 1 yıl önce Şikayet Et
  Şöyle ki özel hastane sağlıkçıları Güler yüzlü; devlet hastanelerindekiler gülmeyen yüzlü. Denemesi bedava git bir özel hastaneye bir Prof a muayene ol 500₺ ye güzler yüzü alakayı gör. Aynı profu git bir tıp fakültesi hastanesine görrr. Göremezssin ki sıra alamazsın çünkü
  Cevapla
 • Gökhan 1 yıl önce Şikayet Et
  Güler yüzlü olmak veya olmamak sağlıkçılara mahsus birşey değildir. Kişiye göre değişir. Mesleğe göre değil.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın bakan size sadece son 2 ayda ve hatta önümüzdeki 2 ayda istifa edecek olan hekim sayısına bakmanızı tavsiye ederim ve keza hekimlere aşırı yıpratmaların başlatıldığını umarım görürsünüz size sahadan gercek bilgileri umarım müdürlük koltuğunda oturanlar anlatıyordur hatta sendikalar dahi genel merkeze ne anlatıyorlar merak ediyorum gelen vatandaş o hekimin yeri geldimi haftanın 7 günü de çalıştığını geceli gündüzlü perişan oldugunu bilmez ek ödeme de insaflı olun ve hekimler sırf emekli olmasın diye maaşlarını 3700tl den vermeyin!Ek ödeme yüzde yüz dediginiz de millet çif maaş alınıyor zannediyor özeli değil sayın bakan milleti düşünün
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Sağlıkçıların bir kısmı takdiri hakediyor. Bir çoğu görevini savsaklıyor. Rica minnet görev yapanlar...vs. bir kaç güne Randevu bulabilene aşkolsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle