Bakan Varank, TOGG için tarih verdi! Banttan iniyor

Konya'daki açılış ve ziyaretlerinin ardından gençlerle bir araya gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobil ile ilgili gençlerden gelen sorular üzerine TOGG'un 2022 yılının sonunda banttan ineceğini söyledi.

Bakan Varank, TOGG için tarih verdi! Banttan iniyor
Bakan Varank, TOGG için tarih verdi! Banttan iniyor
GİRİŞ 09.10.2021 02:15 GÜNCELLEME 09.10.2021 02:24
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

Bakan Varank, "Türkiye’nin otomobiline bu kadar heyecan duyulmasından memnuniyet duyuyoruz. İlk tanıttığımızdan itibaren, çocuğundan yaşlısına varana kadar herkes bu aracın ne zaman çıkacağıyla ilgili sorular soruyor. Türkiye’nin otomobili, inşallah 2022 yılının sonunda, seri üretim bandından çıkacak. Fabrikanın inşaatı devam ediyor.

2023 YILININ İLK ÇEYREĞİNİ İŞARET ETTİ

Bakan Varank, ''Makine siparişleri yapıldı. Arabanın prototipleri testlere girmeye başladı. 2022 yılının sonunda seri üretim bandından çıkan araçlar, sanırsam 2023 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmüş olur. Türkiye’nin otomobilini bir araba olarak görmemek gerekiyor. Türkiye’nin otomobil projesi aslında, değişen otomotiv endüstrisine Türkiye’nin bir cevabı.

Biz aracı ilk ilan ettiğimizde doğuştan elektrikli olacağını bazı otonom özelliklere sahip olacağını ve aynı zamanda fikri mülkiyet hakları bizim olduğu için bu aracı aslında teknoloji platformu olarak görmemiz gerektiğini startupların geliştirdiği teknolojileri bu araca entegre edebileceğimizi dile getirmiştik. İnsanlar elektrikli araç için daha erken diyordu.

Şu anki geldiğimiz noktada yüz yıldır otomobil üreten firmalar, biz bu elektrikli araç devrimini nasıl yakalayacağız diye endişe içerisindeler. Biz aslında doğru zamanda doğru teknolojiye yatırım yapmış olduk. Başarının anahtarı da burada. Doğru zamanda doğru teknolojiye yatırım yaptığınızda kazanmamanız için hiçbir sebep yok" diye konuştu.

YORUMLAR 18
 • Cemal Serbest 1 ay önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun inşallah.birde Bor madeninden yakıtlı Arabada üretsek iyi olmazmı?
  Cevapla
 • Anlayana 1 ay önce Şikayet Et
  Hayırlısı Olsun
  Cevapla
 • Aslan 1 ay önce Şikayet Et
  ön siparişler alınsın artık, teslada ön siparişle işe başlamıştı
  Cevapla
 • Etem 1 ay önce Şikayet Et
  Öncülük edip sebep olandan Allah razı olsun.
  Cevapla
 • hayalet 1 ay önce Şikayet Et
  Tıpkı daha önce ki icraatlar gibi, Hayaldi gerçek oldu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle