'Hisar A+' Hava Savunma Sistemi, görücüye çıktı

ASELSAN ve ROKETSAN tarafından tasarlanan Hisar A+Kundağı Motorlu Otonom Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi, Konya Bilim Festivali'nde sergilendi.

'Hisar A+' Hava Savunma Sistemi, görücüye çıktı
'Hisar A+' Hava Savunma Sistemi, görücüye çıktı
GİRİŞ 08.10.2021 12:47 GÜNCELLEME 08.10.2021 13:44
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Türk Silahlı Kuvvetlerin envanterine giren sistem, üzerindeki radar sayesinde havadaki uçak, helikopter, İHA ve SİHA'lara kilitlenerek, füzelerle 15 kilometre mesafeden ve 8 kilometre irtifadan vurabiliyor.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın alçak irtifa hava savunma ihtiyaçlarını karşılamak üzere, ASELSAN ve ROKETSAN tarafından milli imkanlar kullanılarak tasarlanan HİSAR A+Kundağı Motorlu Otonom Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi (KMOAİHSFS) TSK envanterine girmesinin ardından ilk kez Konya'da sergilenmeye başlandı.

Hisar A + Hava Savunma Sistemi, zırhlı bir paletli aracın üzerinde bulunuyor. Sistem, araçtan kontrol ediliyor. Arazi şartlarına göre de uyumlu, intikal eden askeri birliklere hava savunma desteği sağlamış oluyor.

 Üzerinde bulunan radarla havadaki uçak, helikopter, İHA ve SİHA'lara kilitlenerek, füzelerle 15 kilometre mesafeden ve 8 kilometre irtifadan vurabiliyor. Sistemin üzerinde bulunan 4 adet füze ise ROKETSAN imzası taşıyor. Sistem, ilk kez Konya Bilim Festivali'nde sergilendi. Ziyaretçiler TSK tarafından sergilenen sistemleri ilgiyle takip etti.

 

 

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 15
 • Metin tosun 1 yıl önce Şikayet Et
  Savunma sistemi çok güzel elinize sağlık lakin özellikleri belirgin olarak açıklanan bu makinanın sistemi basitçe çözülüp kendini ve intikal askerini çok zayıf bir muharebenin içinde çaresiz birakmazmi menzil ve atış sayısı ile başarıların devamını dilerim emeği geçen herkesin
  Cevapla
 • Selami 1 yıl önce Şikayet Et
  İmkan verilince neler yapılıyormuş... Millii olmak bu işte.
  Cevapla
 • Yesevi 1 yıl önce Şikayet Et
  S 400 ler Egeye mevzilenmeli yunan illetinin uykuları kaçıp etekleri tutusmali
  Cevapla
 • Erol Kabaoğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Bize acil nükleer bomba lazım onu acilen yapmaliyiz
  Cevapla
 • Atmasyon 1 yıl önce Şikayet Et
  Varmış da haberimiz yok
  Cevapla
 • Unk 1 yıl önce Şikayet Et
  Var kardesim
  Cevapla
 • Yamaho 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu sistemler idlib operasyonu zamanında olsaydı. Belki 34 şehidi vermezdik. O zaman hava savunma sisteminin olmamasının bedeli ağır ödemiştik.
  Cevapla
 • Hyn 1 yıl önce Şikayet Et
  Idlibte en az 30 km menzilli hava füzeleri lazım.
  Cevapla
 • Trakyalı 1 yıl önce Şikayet Et
  İdlib operasyonu zaten 34 şehidimizin intikamını almak ve bölgeyi daha güvenli hale getirmek için yapıldı...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle