e-Devlet'ten 'veri sızıntısı' iddialarına yalanlama

e-Devlet'ten yapılan açıklamada, "Yapılan detaylı teknik kontrollerde kurumlarımıza ait dijital altyapılar ile ilişkili herhangi bir veri sızıntısı kaydına rastlanmamıştır" denildi.

GİRİŞ 05.10.2021 09:46 GÜNCELLEME 05.10.2021 09:46
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin e-Devlet, e-nabız, EBA ve ÖSYM bilişim sistemleri gibi dijital altyapılarında veri sızıntısı iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

"VERİ SIZINTISI KAYDINA RASTLANMADI"

e-Devlet Kapısı Twitter hesabından yapılan açıklamada, "e-Devlet, e-nabız, EBA ve ÖSYM bilişimleri gibi dijital altyapılarından veri sızıntısı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Yapılan detaylı teknik kontrollerde kurumlarımıza ait dijital altyapılar ile ilişkili herhangi bir veri sızıntısı kaydına rastlanmamıştır" denildi.

Açıklamada, söz konusu iddialara temel teşkil eden verilerin, siber saldırganlar tarafından çok az sayıda bireysel hesaba yönelik oltalama ve zararlı yazılım saldırıları sonucu elde edildiği belirtildi.


 "BİREYLERİN ALACAĞI ÖNLEMLER EN ETKİN KORUNMA YÖNTEMİ"

Açıklama şöyle devam etti: "Siber güvenliğin ana öznesi bireye yönelik alınabilecek tedbirler, ulusal siber güvenliğimizin temelini oluşturmaktadır. Dijital mecraları kullanırken veri mahremiyeti ile parola ve cihaz güvenliği konularında bireyler tarafından alınacak önlemler, bu gibi olayların tekrar yaşanmaması konusunda en etkin koruma yöntemi olacaktır. Bireylere yönelik siber güvenlik farkındalığı çalışmaları konusunda tüm kurumlarımız iş birliği içinde faaliyet yürütmektedir."

YORUMLAR 7
 • yaylacı 7 ay önce Şikayet Et
  Telefonumda e devlet kuruluydu 1 aydır sisteme giriş yapamıyorum , bir çok defa denedim sonuç 0,giremiyorum
  Cevapla
 • Ev_insan 7 ay önce Şikayet Et
  E devlet te şaibe düştü bir kere daha da inanmazlar insanlar
  Cevapla
 • Erhan 7 ay önce Şikayet Et
  Yurtdışından e-devlet e girmek güvenli değil yabancı devletlerin istihbaratı şifrenizi elegeçiriyor sonuçta bulunduğunuz ülkenin ağları ile giriş yapılıyor
  Cevapla
 • fatih 7 ay önce Şikayet Et
  soy ağacında bir sızma olursa kripto ermenileri paniğe sürükler
  Cevapla
 • Namik 7 ay önce Şikayet Et
  Kabul edecek yürek lazım
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle