Kuruyemiş devi konkordato istedi

Türkiye genelindeki 200’e yakın şubesinde kuruyemiş, bakliyat, baharat gibi ürünlerin satışını yapan Maksul Gıda konkordato talep etti.

Kuruyemiş devi konkordato istedi
Kuruyemiş devi konkordato istedi
GİRİŞ 02.10.2021 09:11 GÜNCELLEME 02.10.2021 09:11
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Bakırköy 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde 27 Eylül günü açılan dava dosyasında yer alan bilgilere göre, şirketin mali sıkıntıya düşmesinin bir dizi nedenin olduğu kaydedildi. Kurlar ve ürün hammadde fiyatlarındaki artış, finansal planlamada yapılan hatalar ile pandemi süreci, şirketin mali sıkıntıya düşmesinde olumsuz bir etkiye yol açtı.

202 MİLYON TL BORÇ

Dava dosyasına göre şirketin borcu 202 milyon TL seviyesinde. Borca batık olmadığı belirtilen Maksul Gıda adına sunulan dilekçede, var olan borçların belirli bir süre içinde ödenebileceği kaydedildi.

Mahkemeye sunulan dilekçeye göre, ilk borç ödemesinin Eylül 2023 yılında yapılabileceği kaydedildi. Yapılan başvuru sonrası mahkeme, üç aylık geçici mühlet verdi. Bu kararla birlikte şirket hacizlere karşı korumaya alındı.

Mahkeme, SMM Nermin Arıcı, SMM Türkan Yılmaz ile Müjgan Tunç Yücel’i ise Konkordato komiseri olarak görevlendirdi. İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre Maksul Gıda Nisan 2017’de kuruldu. Şirketin sermayesi 15 milyon TL. Hakan Şenol’ın tek hissedar olduğu şirket, kısa süre içinde önemli bir büyüme ivmesi yakaladı. Maksul Gıda, Kuruyemiş ve bakliyat ürünlerinin satışında mağazalaşma konseptinin gelişmesine ön ayak olan iki firmadan biri konumuda. Konu ile ilgili görüşlerini almak üzere aradığımız şirket yetkilisi ve avukatından ise dönüş olmadı.

YORUMLAR 3
 • Arkut 1 yıl önce Şikayet Et
  Devletimiz büyüğü koruyor ama küçükler hep eziliyor. Bu firmadan alacaklı olanlar ne olacak? Adam gibi bir ticaretimiz ve kanunumuz yok malesef...
  Cevapla
 • madenci 1 yıl önce Şikayet Et
  gozunuzu hirs buruyor. yuksekten fena cakiliyorsunuz. Her sene buyume hedefi koyacaginiza mecvut durumu koruma hedefi koyun.
  Cevapla
 • Avşar 1 yıl önce Şikayet Et
  Eylül 2023 e kadar ödeme yapmayacam diyorsun da senden alacaklı olanlar ne yapacak? Ne iyi ayakmış bu konkordato.
  Cevapla