Türkiye ile Malta anlaştı! Terörün belini bükecek

Türkiye ve Malta arasında kara para aklama, bağlantılı öncül suçlar ve terörizmin finansmanı ile ilgili finansal istihbarat değişiminde iş birliği yapılmasına dair mutabakata varıldı. İki ülke gerekli bilgileri serbestçe paylaşabilecek.

Türkiye ile Malta anlaştı! Terörün belini bükecek
Türkiye ile Malta anlaştı! Terörün belini bükecek
GİRİŞ 30.09.2021 09:34 GÜNCELLEME 30.09.2021 10:13
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı (MASAK) ile Malta Finansal İstihbarat Analiz Birimi (FIAU) arasında kara para aklama, bağlantılı öncül suçlar ve terörizmin finansmanı ile ilgili finansal istihbarat değişiminde iş birliği yapılmasına dair mutabakat muhtırası yürürlüğe konuldu.

RESMİ GAZETE'DE

Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, MASAK ile FIAU, şüphelenilen kara para aklama, bağlantılı öncül suçlar ve terörizmin finansmanına ilişkin bilgilerin toplanması, geliştirilmesi ve analizinde ulusal mevzuatlara uygun olarak iş birliği yapacak.

SERBEST PAYLAŞIM

Mali istihbarat birimleri, bu amaçla mütekabiliyet ilkesine dayalı olarak, mevcut ve elde edilebilir nitelikteki en geniş kapsamdaki bilgileri kendiliğinden ya da talep üzerine serbest şekilde paylaşacak.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • TOSUN 2 yıl önce Şikayet Et
    biz bilgi veririzde onlar verirmi malum avrupanın kendi çıkarı olmadıkça bizi kaldıraç olarak kullanıyorlar
    Cevapla
  • German 50 2 yıl önce Şikayet Et
    Yakılan Bayrağı unutmadim
    Cevapla