Savunma sanayinde büyük ihanet! Bakın yerli ve milli projeleri ne karşılığında satmış?

Savunma Sanayi Başkanlığında proje müdürü olan Yusuf Hakan Özbilgin'in, tatil karşılığında kurumdaki ihale bilgilerini yabancı şirkete aktardığı ortaya çıktı.

Savunma sanayinde büyük ihanet! Bakın yerli ve milli projeleri ne karşılığında satmış?
Savunma sanayinde büyük ihanet! Bakın yerli ve milli projeleri ne karşılığında satmış?
GİRİŞ 28.09.2021 11:17 GÜNCELLEME 28.09.2021 11:17
Bu Habere 193 Yorum Yapılmış

Savunma Sanayi Başkanlığında proje müdürü olan Yusuf Hakan Özbilgin'in, Savunma Sanayii'ndeki ihale bilgilerini yabancı şirkete aktardığı belirlenmişti. Özbilgin'in, kritik projelerin bilgilerini ne karşılığında aktardığı da ortaya çıktı.

Savunma Sanayii Başkanlığı'ndaki kritik projelerin ihale bilgilerini yabancı firmalara sızdıran ve hakkında 35 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan eski proje müdürü Yusuf Hakan Özbilgin'in, Mustafa Sırrı Akın ve Emre Özlük'ün istekleri doğrultusunda kendilerine bilgi verdiği değerlendirilmesi yapıldı.

Tape kayıt tutanaklarının girdiği dosyada Özbilgin'in, Akın'ın şirketi lehine Savunma Sanayii Başkanlığı'ndaki işlere müdahil olduğundan ve işlerini takip ettiğinden dolayı karşılığında da maddi menfaat temin etmek için 'Uzak Doğu'ya gitmek istiyor deseydin' şeklinde konuşmalar yaptığı kaydedildi.

Sabah'ın haberine göre, Akın'ın masraflarını karşılamak üzere kendisini gezi amaçlı yurtdışına göndermesini Emre Özlük'ten talep ettiği, kahvaltı, yemek ve alkol gibi isteklerde bulunarak Özbilgin'in kendisine maddi menfaat temin ettiği değerlendirilmesi yapıldı.

KAYNAK: SABAH
YAZDIR
YORUMLAR 193
 • Addurrahman Özkara 3 hafta önce Şikayet Et
  Devletin gizli sırlarını satan hemen sorgusuz suvalsız idam edilmesi lazım. bunun başka alnernatifini olmaz
  Cevapla
 • Serafettin 3 hafta önce Şikayet Et
  Demekki bunlar başkan olsa 100 yıllığına bedavaya bor madenlerini siz alın nasıl olsa bizde daha çok var ha akdenizmi hemen çekiliyor s4oo hemen kapattık efendim bunları yapacaklarını zaten söylüyorlar
  Cevapla
 • Doğan 3 hafta önce Şikayet Et
  Hangi ara bukadar ucuzladı bu insanlar arkadaş.
  Cevapla
 • Avşar 3 hafta önce Şikayet Et
  Yüz yıllardır.
  Cevapla
 • Kardo 3 hafta önce Şikayet Et
  Son 20 senedir o kadar çoğaldı ki üçte biri böyle maalesef
  Cevapla
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  Ne demek tatil için ihanet bu adam nasıl proje müdürü olmuş hiç soruşturmamışlar bu müdür yapanıda açığa alsınlar çünkü gevşeklik yapmış görevini yapmamış sayılır
  Cevapla
 • Cafer 3 hafta önce Şikayet Et
  Yav adamlar işi bulmuş nasıl 5 10 yıl yatar çıkarız diyolar devlet daha bunları idam etmesin beklesin yarın birgün hapishanelerden dışarı fışkırır bunlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle