Beyaz eşya ve elektronik devlerine rekabet soruşturması

Rekabet Kurulu, Arçelik, BSH Ev Aletleri, Gürses Kurumsal Tedarik, LG, Samsung ve SVS Dayanıklı Tüketim Malları hakkında soruşturma açılmasını kararlaştırdı.

Beyaz eşya ve elektronik devlerine rekabet soruşturması
Beyaz eşya ve elektronik devlerine rekabet soruşturması
GİRİŞ 27.09.2021 15:09 GÜNCELLEME 28.09.2021 15:24
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Rekabet Kurulu, Arçelik Pazarlama A.Ş., BSH Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş., Gürses Kurumsal Tedarik ve Elektronik Tic. Paz. A.Ş., LG Electronics Tic. A.Ş., Samsung Electronics İstanbul Paz. ve Tic. Ltd. Şti. ve SVS Dayanıklı Tük. Mall. Paz. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında  soruşturma açtı.

Açıklamada şöyle denildi:

"Arçelik Pazarlama A.Ş., BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Samsung Electronics İstanbul Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti. ve LG Electronics Ticaret A.Ş. ile bu teşebbüslerin distribütörlerinin,  yetkili satıcılara internet satış yasağı getirmek ve/veya yeniden  satış fiyatı tespitinde bulunmak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine  yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı. 

Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 09.09.2021 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu,  bulguları ciddi ve yeterli bularak  4054 sayılı Kanun’un 4. maddesini  ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak  Arçelik Pazarlama A.Ş., BSH Ev Aletleri San. ve Tic. A.Ş., Gürses Kurumsal Tedarik ve Elektronik Tic. Paz. A.Ş., LG Electronics Tic. A.Ş., Samsung Electronics İstanbul Paz. ve Tic. Ltd. Şti. ve SVS Dayanıklı Tük. Mall. Paz. ve Tic. Ltd. Şti.  hakkında soruşturma açılmasına, 21-42/617-M sayı ile karar verdi. "

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Birisi 2 hafta önce Şikayet Et
  Oldu olacak bedavaya versinler.
  Cevapla
 • Mete 2 hafta önce Şikayet Et
  1kilo kekik 90 lira olmuş soruşturulsun
  Cevapla
 • karagöz 2 hafta önce Şikayet Et
  sen hiç kekik topladın mı???klavye ile kekik toplanmaz...
  Cevapla
 • Emek 2 hafta önce Şikayet Et
  bir kiloyu bir günde topla bedava olsun
  Cevapla
 • abuzer 2 hafta önce Şikayet Et
  günah keçileri bunlarmı şimdi, hayati önem taşıyan ürünler önemli ,hergün beyaz eşya mı alıyoruz.elektrik faturaları ,sıvı yağ sebze meyve,süt ürünleri,temizlik maddeleri,araştırılması gereken üreticiler.
  Cevapla
 • Akyazılı 2 hafta önce Şikayet Et
  Karıştırma oraları...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle