Başkan Erdoğan duyurdu: TEKNOFEST'i uluslararası hale getireceğiz

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TEKNOFEST'i uluslararası hale getirerek Azerbaycan'dan başlamak üzere dost ve müttefik ülkelerde de düzenleneceğinin müjdesini verdi.

GİRİŞ 25.09.2021 16:09 GÜNCELLEME 25.09.2021 16:09
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Teknofest'te dünya medyasının gündeminde bir numara olmalıdır. İnşallah önümüzdeki yıldan itibaren Teknofest'i uluslararası hale getirecek Azerbaycan'dan başlamak üzere dost ve müttefik ülkelerde de düzenleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

İnşallah bu ve benzeri organizasyonların sayısını artıracak, Türk gençlerini yeni dünyanın en yetkin insanları haline getireceğiz. 2021 TEKNOFEST'e geldiğimizde teknoloji yarışmalarının sayısı 35'e çıkarken yarışmalara başvuran sayısı 200 bini buldu. 2018'de yarışmacılarımıza 2 milyon liralık ödül ve 2 milyon liralık maddi destek sağlanırken bugün bu rakamı 12 milyon lira seviyesine çıkardık. 

Paydaşların sayısı arttıkça gençlerimizi daha çeşitli alanda daha fazla yarışma sunabilme imkanı buluyoruz. Uçan araba tasarımından iletişim teknolojilerine sağlıkta yapay zekadan sanayide dijital teknolojilere biyoteknoloji ve inovasyondan tarım, Turizm, çevre ve enerjiye kadar birçok sivil alanda yarışmalar düzenliyoruz.

88 ülkeden yüzlerce öğrencinin girişimci ve öğrencinin bu organizasyona katılımı aslında sahip olduğumuz küresel potansiyeldir.

Teknofest'te dünya medyasının gündeminde bir numara olmalıdır. İnşallah önümüzdeki yıldan itibaren TEKNOFEST'i uluslararası hale getirecek Azerbaycan'dan başlamak üzere dost ve müttefik ülkelerde de düzenleyeceğiz.

İstiyoruz ki dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın yeni bir fikri olan, teknoloji geliştiren, yeni bir girişim kuran genç o fikri tanıtmak istediğinde aklına ilk TEKNOFEST gelsin. TEKNOFEST'e öyle küresel marka haline getirelim ki, dünyanın gençleri bu festivale katılmak için can atsın. Sizlerin gayretleriyle bunu da başaracağımıza inanıyorum.

YAZDIR
YORUMLAR 16
 • maşallah 4 hafta önce Şikayet Et
  Reis sessiz teknolojik devrim yaptı ama bu sürekli olmalı, teknolojinin en önemli özelliği kesintiyi kabul etmemesidir,kesinti olursa biter.En büyük şanssızlığımız hainimizin çokluğudur, Allah yar ve yardımcımız olsun.
  Cevapla
 • yunus 4 hafta önce Şikayet Et
  Fransa'nın Türkiye'ye karşı agressif tutumu, sömürdüğü müslüman ülkelerin Türkiye'ye yönelebilecegindendir, bunu fransız yazılı ve görsel basını açık açık yazıyor.
  Cevapla
 • sadi 4 hafta önce Şikayet Et
  ABD'de teknoloji önce askeri alanda gelişti sonra sivil alana yansıldı.Reis ve onun gibi düşünen başkanlar gelirse Türkiye İngiltere ve Fransa gibi ülkeleri geride bırakır çünkü hinterlandı çok geniş ama kazara zillet ittifakı başa gelirse Allah muhafaza mahvoluruz.
  Cevapla
 • sefkat 4 hafta önce Şikayet Et
  Günümüzün dünyası teknoloji üzerine kuruludur, bunu anlayan ve destekleyen bir başkana sahip olmamız türk milletine büyük bir lütuftur.Allah yolunuzu açık etsin.
  Cevapla
 • sefkat 4 hafta önce Şikayet Et
  Günümüzün dünyası teknoloji üzerine kuruludur, bunu anlayan ve destekleyen bir başkana sahip olmamız türk milletine büyük bir lütuftur.Allah yolunuzu açık etsin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle