BofA, Türk bankaları için hedef fiyatlarını güncelledi

Bank of America, Türkiye'deki özel bankalar için hedef fiyatını yukarı yönlü güncellerken kamu bankalarından endeks altı getiri bekliyor.

BofA, Türk bankaları için hedef fiyatlarını güncelledi
BofA, Türk bankaları için hedef fiyatlarını güncelledi
GİRİŞ 14.09.2021 14:12 GÜNCELLEME 14.09.2021 14:12

Bank of America Analisti David Taranto, yayımladığı bir araştırma raporunda beklenenden erken normalleşen kredi karşılıkları ve TÜFE endeksli tahvillerden gelen desteklerin, zorlu makroekonomik koşullara rağmen Türkiye’deki özel bankalar için gelir artışına işaret ettiğini belirtti.

BofA Akbank, Garanti ve Yapı Kredi için al tavsiyesi verirken bu kararda şirketlerin Döviz likiditelerinin, provizyon karşılama oranlarının ve sermayelerinin durumunun etkili olduğunu ifade etti.

Düşük risk maliyeti, TÜFE bağlantılı varlıklardan gelen destek ve güçlü komisyon performansının yılın ilk yarısında net faiz marjları üzerinde oluşan baskıyı telafi etmekle kalmayıp üzerine de çıktığını belirten Taranto, iyileşen net faiz marjlarının ve komisyonlardaki devam eden performansın kârlılık oranlarında etkili olmasını beklediklerini vurguladı.

Özel bankalar için 2021 hisse başı kârlılık tahminlerini yükselttiklerini belirten Taranto, kamu bankaları için hisse başı kârlılık tahminlerini gelir baskısı nedeniyle düşürdüklerini söyledi.

BofA’nın Türk bankaları için hedef fiyatları ve değerlendirmeleri şöyle:

 

YAZDIR