Mersin-Antalya arası 11 saatten 5 saate düşürecek

Mersin-Antalya arasındaki 450 kilometrelik mesafeyi 11 saatten 4-5 saate düşürecek toplam 3 milyar 600 milyon lira proje bedeli olan Akdeniz Sahil Yolu Projesinin Silifke etabındaki tünellerde çalışmalar sürüyor.

GİRİŞ 14.09.2021 09:51 GÜNCELLEME 14.09.2021 11:13
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Mersin-Antalya D-400 Karayolunda 11 saat süren zorlu yolculuk, Akdeniz sahil projesinin tamamlanmasıyla 5 saate inecek.

Mersin’den Antalya’ya gitmek isteyen otomobil sürücüleri, eski yoldaki dik rampalar ve birbiri ardına sıralanan keskin virajlar nedeniyle 7-8 saat süre harcamaktan, tır sürücüleri 11-12 saat direksiyon başında zaman geçirmekten kurtulacak.

Silifke-Taşucu-Aydıncık-Anamur-13. Bölge Hududu Devlet Yolu (Akdeniz Sahil Yolu) Projesi kapsamında Mersin'deki bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, söz konusu proje kapsamında, Mersin'in Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Gülnar ve Silifke ilçelerindeki bazı taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

AK Parti Silifke İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt, Silifke-Antalya yolunun acele kamulaştırma kararı çıktığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Kurt, acele kamulaştırma kararının çıkmasıyla yolların biran önce biterek vatandaşın hizmetine açılacağını söyledi.

Kurt, “11 Eylül tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Silifke-Antalya yolunun acele kamulaştırma işinin çıktığı için öncelikle Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Silifke Antalya yolu üzerinde çalışmalar hızlı bir şekilde devam etmektedir. İlçemiz sınırları içerisinde 4 tane tünel imiz olacaktır yol bittiğinde.

Tünel çalışmaları hızlı bir şekilde devam etmektedir. Acele kamulaştırma sayesinde de işlerin daha hızlı olacağına inanmaktayız. Ayrıca Silifke-Mut yolu üzerinde ise 8 tünelimiz, 6 viyadüğümüz bulunmaktadır. Bu çalışmalarda hızlı bir şekilde devam etmektedir. En kısa zamanda bitirilerek vatandaşlarımızın hizmetine açılacağından hiç şüphemiz yoktur. Biran önce bu yollar bittiğinde İç Anadolu ile Akdeniz sahil yolundan ilçemiz ve yöreye hizmetlerin ve ticari gelişmelerin hızla olacağını düşünmekteyiz. Dört gözle bu çalışmaların bitmesini arzu ediyoruz. İnşallah kısa zamanda biteceğinden de şüphemiz bulunmamaktadır” dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 6
 • Metin 2 yıl önce Şikayet Et
  Sayın başkanım reisim Hizmet ede ede yoruldun Hizmet ede ede İstanbul u kaybettiniz Bu Hizmeti biraz durdur azalt. Milletin aklı başına gelsin. Nankör ler in aklı belki başına gelir.
  Cevapla
 • Ben de haklıyım 2 yıl önce Şikayet Et
  Çok değerli olan zamandan ve ithal ettiğimiz akaryakıttan büyük tasarruf. Çok önemli bir icraat. Ayrıca, çevreye 5 saat az karbon salınımı olacak. Çevreci kardeşlerimiz de sahiplenirler herhalde projeyi. Turizm faaliyetlerinin yoğun olduğu bir bölge olduğu için yurtdışındaki imajımız için de önemli. Herkese teşekkürler...
  Cevapla
 • Adem Erol 2 yıl önce Şikayet Et
  Mersin Antalya yolu için Demirel Türkiye nin bütçesi yetmez demişti.ama Tayyip Erdoğan yapıyor.demekki Türkiye Cook büyüdü.yaziklar olsunki Mersin ve Antalya hizmeti değil ihanet şebekesine oy verdi
  Cevapla
 • Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Yolun acilmasini bir Silifkeli olarak sabirsizlikla bekliyoruz. Allah bu hükümetten razi olsun. Türkiye yapilan alt yapi calismalariyla Türkiye oldu. AKP iktidarindan bir baska ricamiz var. Tasucuna biran evvel bir havalimani yapmalaridir. Hem Kibris her acidan kalkinir hemde bölge. Ayrica tasucuna bir marinali yat Limani Türizm acisindan yapilirsa bölge saha kalkar. Adana ve Alanya arasinda Havalimani yok. Bölge halki ve Turizmin gelismesi icin hava limani sart. Cünkü Adana ve Alanya arasindaki mesafe tam 400 KM ve havalimani yok.
  Cevapla
 • Mahmut 2 yıl önce Şikayet Et
  devlet yol yapar dağı deler tunel yol yapar bazıları gibi heykel yapmaz
  Cevapla
 • Ayyıldız 2 yıl önce Şikayet Et
  Soğana patatese samana anında satarlar.. hizmet yatırım hikaye millet kişisel menfaatine bakıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle