Girişimciler Diyarbakır'a yatırım için sırada

Devletin uyguladığı teşvik, tesis edilen huzur ve genç nüfus oranının yüksek olması dolayısıyla, salgına rağmen son dönemde yatırım için talebin arttığı Diyarbakır OSB'deki 4. etap dolunca 5. etap için çalışma başlatıldı.

Girişimciler Diyarbakır'a yatırım için sırada
Girişimciler Diyarbakır'a yatırım için sırada
GİRİŞ 13.09.2021 06:15 GÜNCELLEME 13.09.2021 06:15
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Genişleyen OSB’de tekstil, gıda, inşaat, mermer ve mobilya gibi alanlarda üretilen ürünler 95 ülkeye ihraç ediliyor.

Yer tahsisi talebinde bulunan 18 girişimci farklı sektörlerde yatırım yapmak için bekliyor. Tüm fabrikaların faaliyete girmesiyle OSB’deki fabrika ve tesislerde istihdam sayısı 11 binden 17 bine yükselecek.

Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan, OSB’de 435 tahsisli fabrikanın bulunduğunu, hâlihazırda 253 fabrikanın çalıştığını ifade ederek şunları söyledi:

“İnşaatı süren, proje aşamasında olan fabrikaların tamamı 2022 yılı sonu itibarıyla tamamlanacak. Son 9 ay içerisinde 1 milyar 917 milyon lira yatırım taahhüdü aldık. 43 firmaya tahsis yaptık. Diyarbakır’ın bugün tek gündemi var; yatırım, istihdam, üretim, ihracat. OSB’de çarklar 24 saat çalışıyor. Son 26 yılın en yüksek enerji rakamlarını son 6 ayda yakaladık.”

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ
YORUMLAR 8
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Fabrika her yere yapılır, tarım her yerde yapılmaz. Dağ kenarı yok mu
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Dümdüz ovaya
  Cevapla
 • Ceyhanlı 1 yıl önce Şikayet Et
  Sanayiyi bir şehre yığmak yerine aynı ilşn farklı şehirlerine yayın. Yayın ki kente plansız göç, göçün getirdiği sosyolojik sorunlar (özellikle suç) artmasın azalsın. Sanayi aynı bölgeye yapılırsa düzensiz ve olansız iç göö artar. Bu durum başta asayiş sorunları olmak üzere birçok sorunu da beraberinde getirir.
  Cevapla
 • karadeniz 1 yıl önce Şikayet Et
  bu girişimciler nedense bir türlü karadeniz için sıraya girmediler.
  Cevapla
 • mmt 1 yıl önce Şikayet Et
  neden diyarbakır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle