Ünlü iş insanı Mustafa Selim Yaşar hayatını kaybetti

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Selim Yaşar, ani gelişen rahatsızlık sebebiyle 2 Eylül 2021 Perşembe günü sabaha karşı vefat etti.

Ünlü iş insanı Mustafa Selim Yaşar hayatını kaybetti
Ünlü iş insanı Mustafa Selim Yaşar hayatını kaybetti
GİRİŞ 02.09.2021 10:06 GÜNCELLEME 02.09.2021 10:40
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı, sanayici, hayırsever iş insanı Mustafa Selim Yaşar, ani gelişen rahatsızlık sebebiyle bu sabaha karşı vefat etti. Yaşar Holding'den yapılan açıklamada cenazeye ilişkin bilgilerin kamuoyuyla ayrıca paylaşılacağı belirtildi.

MUSTAFA SELİM YAŞAR KİMDİR?

1956 İzmir doğumlu olan Selim YAŞAR; 1976 yılında Paris-Academi Arqueille Sorbonne, 1980 yılında NYU Üniversitesi ve 1981 New York-Pace Üniversitesi İşletme-Finans bölümünden mezun olmuş ve iş hayatına 1981 yılında Yaşar Dış Ticaret A.Ş.'de başlamıştır. 1988-1996 yılları arasında Yaşar Holding A.Ş.’de yönetim pozisyonunda çeşitli görevler üstlenen Yaşar, EBSO Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Meclis Başkanlığı görevlerinde bulunmuş, ayrıca kurucu üyesi olduğu ESİAD'da da dört yıl süre ile Başkan Vekilliği görevini üstlenmiştir.

2004-2009 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekilliği ve Karşıyaka Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerinde bulunan Sayın Selim YAŞAR, İzmir Teknopark A.Ş., BDS İş Geliştirme Ltd. Şti. ve Yüzey İnşaat Taahhüt A.Ş. şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmıştır.

2015 yılından bu yana Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı görevini sürdüren Mustafa Selim Yaşar ayrıca, Yaşar Topluluğu iştiraklerinde yönetim kurulu başkanı, başkan vekili ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Selim Yaşar, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Özel Uygulama Merkezi ve İş Uygulama Merkezi Aile Birliği Başkanlığı’nın yanı sıra birçok sivil toplum örgütünde aktif olarak görev almıştır.

ETİKETLER
Covid-19
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Saadet ursavaş 4 ay önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin Ailesine sabırlar diliyorum cok babacan kişiliği vardı
  Cevapla
 • Memoral 4 ay önce Şikayet Et
  Müslüman ise Allah rahmet eylesin
  Cevapla
 • ilhan özdemir. 4 ay önce Şikayet Et
  Rabbim rahmeti ile muamele etsin inşallah, izmir için zamansız bir kayıp. rabbim ailesine ve yakınlarına sabır ihsan eylesin.
  Cevapla
 • isyankar 4 ay önce Şikayet Et
  allah rahmet eylesin dunya bos iste ekmek verdigi insanlarin sayesinde indallah rabbim cennetine nail eyler
  Cevapla
 • haydooooo 4 ay önce Şikayet Et
  ömrün sonu mezar... zengin olsan ne yazar....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle