Tahir Nursaçan: Tarihe duyulan saygı çok etkileyici

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Mukim Temsilcisi Vinton, Kayseri’de farklı bir organize sanayi ile karşılaştığını belirtti.

Tahir Nursaçan: Tarihe duyulan saygı çok etkileyici
Tahir Nursaçan: Tarihe duyulan saygı çok etkileyici
GİRİŞ 26.08.2021 16:43 GÜNCELLEME 26.08.2021 16:43

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nin yapmış olduğu Mirasa Sahip Çıkma Sergi Salonu yurt içi ve yurt dışından gelen misafirlerin takdirini toplamaya deva ediyor. Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Mukim Temsilcisi ve Almanya Kalkınma Bankası Yöneticisi Louisa Vinton, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tarihe saygıyı etkileyici bulduğunu belirtti. 

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Mukim Temsilcisi ve Almanya Kalkınma Bankası Yöneticisi Louisa Vinton, UNDP iş birliği ile yürütülen “Uygulamalı KOBİ Yetkinlik Merkezi-Model Fabrika Projesi” kapsamındaki programa katılmak üzere Kayseri’ye geldi. Vinton, Kayseri OSB Ahi Evran Konferans Salonu’nda katıldığı programın ardından Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ile bir süre görüştü. UNDP Temsilcisi Vinton, Başkan Nursaçan ile Kayseri OSB’deki Mirasa Sahip Çıkma Sergi Salonu’nu da gezdi.

Ecdadımızın bize bıraktığı birbirinden değerli eserleri ilgiyle inceleyen ve Başkan Nursaçan’ın eserlerle ilgili verdiği bilgileri dikkatle dinleyen Louisa Vinton, sergi salonuna hayran kaldı. Burada yaptığı açıklamada Kayseri OSB’nin tarihe olan saygısına vurgu yapan Louisa Vinton, “Burası çok etkileyici. Gördüğüm için çok mutluyum. Genelde sanayi denince akla bacalar, üretim birimleri gelir. Kayseri OSB’de de bunu gördük; ancak burada tarihe duyulan saygıya dair eserleri de görüyoruz. Bu durum Kayseri OSB’ye farklılık katıyor” dedi.

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR