TARSİM’den 8 milyon TL hasar ödemesi

TARSİM heyeti, yangın sebebiyle meydana gelen hasarları yerinde incelemek, üretici ile yetiştiricilere geçmiş olsun dileklerini iletmek üzere, 12 ve 13 Ağustos tarihlerinde Mersin, Antalya ve Muğla’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

TARSİM’den 8 milyon TL hasar ödemesi
TARSİM’den 8 milyon TL hasar ödemesi
GİRİŞ 15.08.2021 10:00 GÜNCELLEME 15.08.2021 10:00

Heyet, ilk olarak Mersin’in Aydıncık ilçesindeki üretici ve yetiştiricilerle bir araya gelerek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Yangın afetinin meydana gelmesini takiben sigortalı üretici ve yetiştiricilerden alınan ihbarları hızlı bir şekilde değerlendiren TARSİM’in bu kapsamda 10 milyon TL’lik hasar tespiti oldu ve sigortalılara 13 Ağustos tarihinde 8 milyon TL hasar ödemesi gerçekleştirildi.

30 MİLYON LİRALIK PEŞİN BAL ALIMI

Yangın felaketinden etkilenen Muğlalı arıcıların ballarını peşin ödeme yoluyla satın alacağını açıklayan Balparmak Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak, arıcıların genel ihtiyaçları için de ayrıca destek sağladıklarının bilgisini verdi. İlk aşamada; yangın söndürme çalışmalarında ihtiyaç duyulan destek malzemelerini, ihtiyaç sahiplerine ve yetkililere birinci elden teslim eden Balparmak, arıcılar ile görüşerek ihtiyaçları belirledi. Balparmak, 30 milyon lira bal alım kararı verdi.

ETİKETLER
üretim EKONOMİ
YAZDIR