CarrefourSA’dan dev satış! Tam 212 milyon lira…

Türkiye’nin önde gelen perakendecilerinden CarrefourSA, finansal borçlarının azaltılması amacıyla yüzde 100’üne sahip olduğu Adana Gayrimenkul’ü sattı. Satıştan şirketin kasasına 212 milyon lira giriş sağlanacak.

CarrefourSA’dan dev satış! Tam 212 milyon lira…
CarrefourSA’dan dev satış! Tam 212 milyon lira…
GİRİŞ 13.08.2021 15:19 GÜNCELLEME 17.08.2021 10:29
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

CarrefourSA finansal varlığı olan Adana Gayrimenkul’ü satma kararı aldı. Tamamı peşin olarak satılacak olan Adana Gayrimenkul’ü Mahmut Bakır, Yalçın Bakır, Murat Bakır, Ramazan Bakır, Ahmet Doğrul, Murat Doğrul, Mustafa Doğrul isimli kişiler birleşerek satın aldı.

Pazarlık usulüyle 212 milyon lira (KDV hariç) bedelle satılan Adana Gayrimenkul için alıcılar yüzde 10’luk kısmı kaparo olarak CarrefourSA hesabına yatırdı. Alıcıların vazgeçmesi halinde kaparo geri ödenmemesi de kararlaştırıldı.

CarrefourSA, bu satıştan gelecek olan parayla borçlarını ödemeyi planlıyor.

113.2 MİLYON ADET PAY SATIŞA KONU OLDU

CarrefourSA’nın Adana Gayrimenkul’de bulunan her biri 1 TL nominal değere sahip olan 113.264.693 adet pay böylece 7 kişinin arasında paylaşılacak. Yüzde 10’luk kaparonun dışında kalan tutar sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte ödenecek.

2021 HEDEFİ 100 YENİ MARKET VE 100 BAYİ HEDEFİ

CarrefourSA’nın dijital dönüşüme ve yatırımlarına devam edeceğini dile getiren CarrefourSA CEO’su Kutay Kartallıoğlu, müşterilerine üreticinin, ürünün, hizmetin ve fiyatın doğrusunu sunmak için çalıştıklarını belirterek; “Hem yeni market yatırımlarımızı sürdürüyor hem de küçük esnafımızı destekleyen Bayilik sistemimiz kapsamında yeni market açılışlarına devam ediyoruz. Bu yılı toplam 100 yeni market açılışı ve 100 yeni bayimizle tamamlamayı hedefliyoruz" sözlerini kaydetti.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • vatandaş 02 1 ay önce Şikayet Et
  sakip sabanci dan sonra kucuk koç oldular , benim icin bitmiştir
  Cevapla
 • klm 1 ay önce Şikayet Et
  Sabanciyi akbank ayakta tutuyor
  Cevapla
 • Şems 1 ay önce Şikayet Et
  Bu Carrefour Fransız degilmi hani peygamberimiz (SAV) e hakaret eden macron itinin memleketi degilmi beter olsunlar onların marketlerinden o olydan beri girip bir sakız almisligim yoktur çıkıp özür dilemedikçe ülkesindeki müslümanlara daha özel bir statü verilmedikçe beter olsunlar.
  Cevapla
 • Apo 1 ay önce Şikayet Et
  Kusra bakma ama o beter olsun dedigin yerde kac kisi ekmek yiyor sizin icin hava hos davulun sesi disardan hos gelir ben carrefoursa calisaniyim bizden kimse peygamber efendimize (SAV) laf eden yok o kadar dinle alakaniz varsa alkol almayin satistan cekilsin siz aldiginiz icin satiliyor sizin istedikleriniz tedarik ediliyo kendinize gelin laf ettigini yerde kac bin kisi ekmek yiyor
  Cevapla
 • Karadeniz 1 ay önce Şikayet Et
  Sabancı eriyor....geçen ay adanada sabancı camisini ziyaret ettim ordaki durum bile sabancının gücünün zayıfladığını gösteriyor.
  Cevapla
 • kenan 1 ay önce Şikayet Et
  alkol satıs mağazalardan kaldırın kara gecin.Sakıp ağamıza vizyonuna yakışmıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle