Bakan duyurdu: İlk yılı geri ödemesiz, faizsiz kredi vereceğiz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Artvin, Rize ve Düzce illerimizde selden etkilenen esnafımıza ve işletmelerimize destek olacağız" dedi.

Bakan duyurdu: İlk yılı geri ödemesiz, faizsiz kredi vereceğiz
Bakan duyurdu: İlk yılı geri ödemesiz, faizsiz kredi vereceğiz
GİRİŞ 30.07.2021 11:57 GÜNCELLEME 30.07.2021 15:25
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Artvin, Rize ve Düzce illerimizde selden etkilenen esnafımıza ve işletmelerimize destek olacağız. KOSGEB vasıtasıyla bu işletmelere ilk yılı geri ödemesiz 3 yıllık, tamamen faizsiz Acil Destek Kredisi vereceğiz. Teminat sıkıntısı çeken işletmelerimiz için Kredi Garanti Fonu devrede olacak. Devletimiz tüm imkanlarıyla sel ve yangın felaketlerinden etkilenen vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edecek." dedi.

Varank, Bilecik'in Osmaneli ilçesinde Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından hayata geçirilen projelerin açılış töreninde, son 19 yılda Bilecik'e 20 milyar lirayı bulan yatırımlar yaptıklarını ve Bilecik'i hiç yalnız bırakmadıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde her zaman çalışmanın ve emeğin peşinde olduklarını belirten Varank, şöyle konuştu:

"İçeriden ve dışarıdan yapılan tüm sabotajlara rağmen ülkemizin üretim, yatırım ve istihdam gündemini canlı tutuyoruz. Son dönemde bu konudaki mesaimiz daha da yoğun bir şekilde devam ediyor. Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine tüm şehirlerimizi potansiyellerini harekete geçirecek, kalkınmalarını hızlandıracak sayısız proje ve yatırımla buluşturduk. Sadece son 2 ayda organize sanayi bölgesi yatırımlarından tekstil kentlere, girişimcilik merkezlerinden lisanslı depolara, enerji ve turizm tesislerinden fabrikalara kadar birçok projenin açılışını yaptık. Bu projelerle şehirlerimizin ülke ekonomisine katkısını maksimum seviyeye çıkarmayı ve böylece topyekun kalkınmış bir Türkiye oluşturmayı hedefliyoruz."

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Son söz 1 ay önce Şikayet Et
    Bakanim bizim girişimcilik belgemiz var 3 tanede elektrik tesisatçiliği belgemiz var bizede taksitle değilde direk peşin kredi versenizde iş kursak krediler dukyani acacan 1 aysonra bankaya açma parasini alacan takiptaklavatalacan 1aysonra parasini alacan tarzinda değilde direk verilsede iş kursak çok benimgibi usta oğreticiler kepek kapatti hani 200 milyar verilse 2 yil ödemesiz ondan sonra odemeye başlasak ekonomi binlerce ustanin piyasaya girmesiyle canlanir çirak ta yetişir işsizlikte azalir çoğu usta parasizliktan sanatkarlari kasdediyorum piyasaya döner şartsiz şurtsuz kredi verseniz olmazmi tarlamiz tezeğimiz yokki kredi çekmek için teminat gösterelim
    Cevapla
  • Delinin biri 1 ay önce Şikayet Et
    çok güzel inşallah Muaffak olursun
    Cevapla