Son dakika: Memurlar zam talebini açıkladı

Memur-Sen, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında gelen son dakika haberine göre kamu görevlileri için 600 TL seyyanen zam, 2022 için yüzde 21, 2023 için ise yüzde 17 zam talep etti.

GİRİŞ 26.07.2021 10:02 GÜNCELLEME 26.07.2021 10:36
Bu Habere 131 Yorum Yapılmış

Memur ve emeklilerinin 2 yıllık zam oranının belirleneceği toplu sözleşme sürecinde sendikalar taleplerini açıklıyor.

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen), 2022-2023 zam taleplerini hükümete iletti.

Memur-Sen, kamu görevlileri için 600 TL seyyanen zam talebinde bulundu.

Konfederasyon, kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine 2022 yılı için yüzde 21, 2023 yılı için ise yüzde 17 zam talep etti.

MEMUR-SEN BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, "5’nci dönem toplu sözleşmenin zararları görülmeli,  600 lira seyyanen zamla kayıplar giderilmelidir. Kamu görevlilerinin maaşlarına/ücretlerine, hakem kararıyla üretilen 5’nci dönem toplu sözleşmenin oluşturduğu maaş-gelir kaybını tazmin etmek amacıyla net 600 lira tutarında seyyanen zam yapılmalıdır" açıklamasında bulundu.

Kamu işçileri zam teklifini bekliyorKamu işçileri zam teklifini bekliyor

İLK TOPLANTI 2 AĞUSTOS'TA

6'ncı Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin ilk toplantısı ise 2 Ağustos'ta yapılacak.

Yaklaşık bir ay sürecek müzakere sürecinde 2022 ve 2023 yıllarında memur ve emeklilere yapılacak zam oranı belli olacak.

Memur-Sen zam talebini açıkladı

HÜKÜMETİN ZAM TEKLİFİ

Hükümet ise kamu işçilerine birinci 6 ay için yüzde 9, ikinci 6 ay için yüzde 5'lik zamma ilaveten enflasyon farkı teklif etti. Ayrıca brüt ücreti 3 bin 577 ile 3 bin 750 lira arası olanlara 100 lira; brüt ücreti 3 bin 750 ile 4 bin lira arası olanlara 60 lira seyyanen zam önerisinde bulundu.

Zam oranı müzakere sürecinin ardından belli olacak. 

Memur ve memur emeklisinin zam pazarlığı başlıyorMemur ve memur emeklisinin zam pazarlığı başlıyor

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 131
 • Ali 2 ay önce Şikayet Et
  Sn. Ali Yalçın telaffuz ettiği oranlara kendisi inanıyor musunuz? Ben hiçbir sendikanın samimiyetine inanmıyorum.
  Cevapla
 • Kaysi 2 ay önce Şikayet Et
  Bukadar da olmazki bu zor sürecte istediklerine bak bence utanmazligin daniskasi asgari ücretle cslisan ne desin ozaman hic mi doymuyorsunuz millet yavas yavas özel Sektors birakip memur olmaya basladi .
  Cevapla
 • Okur 2 ay önce Şikayet Et
  Memura seyyanen zam istemek memur dusmanligidir. Emekli olduğunda memurun maaşı yarı yarıya düşüyor. Bu mu memur u dusunme
  Cevapla
 • A.mkn 2 ay önce Şikayet Et
  Zam işi memur-sen e kaldiysa merak etmeyin 2+2 Garanti
  Cevapla
 • KARTAL’lı 2 ay önce Şikayet Et
  Merhaba Arkadaşlar, Ben Kamu Kurumunda Memur Olarak Çalışıyorum İster İnanın İster İnanmayın O Size Kalmış. Memurların Kahir Ekseriyeti Aldıkları Maaşları Hakketmiyorlar… Ben Bile Memur Olarak Zorlanıyorum Daha Doğrusu Zorlaştırıyorlar İşlerimizi Kafalarına Göre Tam Bir Çiftlik, Ali Babanın Çiftliği…Memura Bile Sıkıntı Yapıyorlarsa Vatandaşa Ne Yapmazlar?
  Cevapla
 • KARTAL’lı 2 ay önce Şikayet Et
  Anti Memur! Yazımı Dikkatli Bir Şekilde Okuyup Anlayamamışsın…İnanıp İnanmamak Size Kalmış, Anlatabiliyor muyum? Ben Şimdi İsmimi Sicilimi Alenen Yazabilir miyim? Hadi Yazdım Diyelim Bu Engele Takılır Yayımlanmaz…Bazı Şeyleri Öğrenin Artık Kardeşim…Devlet Memurunun Kahir Ekseriyeti Yatarak Para Kazanıyor, Sadece Çalıştığım Kurumda Çoğu Memurun Altında Arabaları da Mevcut V İşe Arabayla Gelip Gidiyorlar…Hoş Benim de Vardı Ama Maalesef Kendi Hatalarım Yüzünden Borç Harç Çoğalınca Satmak Zorunda Kaldım…Benim Demek İstediğim Esas Mesele Şu; Hiçbir Memur Çıkıpta Bu Maaş Bize Yetmiyor, Ay Sonunu Yetişterimiyoruz Açız Filan Demesinler Bu Devlete V Millete Karşı En Büyük NANKÖRLÜK Olur…
  Cevapla
 • Anti memur 2 ay önce Şikayet Et
  Senin memur olduğuna inanmıyorum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle