Bitcoin madenciliğinde önemli değişim

Bitcoin (BTC) ağına ait veriler, merkeziyetsizliğin geçtiğimiz yıl önemli ölçüde arttığını ve trendin de büyümeye devam ettiğini gösteriyor

Bitcoin madenciliğinde önemli değişim
Bitcoin madenciliğinde önemli değişim
GİRİŞ 24.07.2021 11:28 GÜNCELLEME 24.07.2021 11:29
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Zincir üstü veri kaynağı Blockchain'den elde edilen verilere göre hash oranı, giderek daha küçük ve kim oldukları bilinmeyen madencilere dağılıyor.

Küçük madencilerin pastadaki payı artıyor
Son bir yılda büyük fiyat artışı yaşanmasına rağmen, Bitcoin madencileri kurumsallaşmadı. Aksine, madencilik faaliyetleri anonim ve küçük ölçekli yapılar tarafından gerçekleştirilmeye başladı.

Hash oranı dağılımına bakıldığında bu trend, Mart 2020 çöküşünden itibaren hız kazandı.

64.500 dolarda tüm zamanların en yüksek seviyesini elde ettikten sonra yaşanan düşüş sürecinde, daha küçük ölçekli madencilerin sayısı arttı.

Hash oranı son iki hafta içinde istikrar kazandı ve kaybedilen miktar geri kazanıldı.

Madencilik topluluğu tarafından elde edilen gelirler analiz edildiğinde, toparlanma süreci anlaşılabiliyor. Hash oranının mayıs ayına kadar yükselmeye devam etmesini sağlayan eğilim de yatırımcılara umut veriyor.

Haber yayına hazırlandığı sırada hash oranı, 83 EH/s'den saniyede yaklaşık 95 exahash (EH/s) seviyesine çıktı. Bu arada Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO'su Elon Musk, Tesla'nın Bitcoin ödemelerini kabul etme ihtimaline dair açıklamada bulundu.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
    alıp alıp bakarsınız ekrandaki görüntüsüne
    Cevapla