Bakan Pakdemirli: Satılamayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacak

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Kurban Bayramı nedeniyle üreticilerimiz tarafından hayvan pazarlarına getirilen, ancak satılamayan kurbanlıklar, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Et ve Süt Kurumu tarafından satın alınacak" dedi.

Bakan Pakdemirli: Satılamayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacak
Bakan Pakdemirli: Satılamayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacak
GİRİŞ 22.07.2021 11:32 GÜNCELLEME 22.07.2021 16:47
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Bakan Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada, kurbanlıklarını satamayan yetiştiricilerin mağdur edilmeyeceğini bildirdi. Pakdemirli, "Kurban Bayramı nedeniyle üreticilerimiz tarafından hayvan pazarlarına getirilen ancak satılamayan kurbanlıklar, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Et ve Süt Kurumu tarafından satın alınacak. Bu yıl da kurbanlıklarını satamayan yetiştiricilerimizi mağdur etmeyeceğiz. Pazarda satılamayan hayvanların tamamını, talep etmeleri halinde, Et ve Süt Kurumumuz eliyle biz alacağız" dedi.

Bu kapsamda, üreticilerin en yakın Et ve Süt Kurumu Kombinalarına başvurabileceklerini belirten Pakdemirli, "Et ve Süt Kurumumuz bu yıl birinci kalite büyükbaş kurbanlıkların et kilogramını 42 liradan, ikinci kalite kesimlik kurbanlıkların et kilogramını 40 liradan satın alacak. Küçükbaş hayvanlarda ise birinci kalite toklu kurbanlıkların et kilogramını 42 liradan, ikinci kalite koyunların et kilogramını 38 liradan satın alacak" diye konuştu.

Pakdemirli, alım fiyatları ile ilgili diğer detayların bugün Et ve Süt Kurumu tarafından duyurulacağını, üreticilerin, kesime getirecekleri elde kalan kurbanlık hayvanları için Tarım ve Orman İl Müdürlüklerince hayvan pazarlarında görevlendirilen veteriner hekimler tarafından verilen sevk belgelerini ibraz etmeleri gerektiğini kaydetti.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Fatih 6 ay önce Şikayet Et
  Vermediniz kurbanı ucuzca millete kessin yarı fiyatına devlet alır
  Cevapla
 • Hasan 6 ay önce Şikayet Et
  Et balik kurumunun belirledigi fiyati kurbanliklarin halka satis fiyati tavan fiyati olarak belirleselerde millete bu kadar pahali kurban satmasalar ya.
  Cevapla
 • zafer gülten 6 ay önce Şikayet Et
  Et Ve Süt Kurumu yalnız adına layık olamıyor....geçenlerde bizim ordaki Et VE Süt kurumuna bi baktım,ama süt ürünü yok,sadece az çeşit et ürünü vardı.tavuk salamı alacaktım ,onu bile bulamadım.nasıl Et Ve Süt kurumu anlıyamadım.bütün et ve süt ürünlerin bulunması lazım gelmiyormu adına nazaran.
  Cevapla
 • Memoli 6 ay önce Şikayet Et
  1000 TL lik bir hayvan için 100 TL kesim parası verdim. 50 sini kasap 50 sini belediye alıyor. El insaf. Kesim 10 dakikada bitiyor.
  Cevapla
 • Aslan 6 ay önce Şikayet Et
  33 civarı canlı baskül sattılar.yüzde elli fire verse et fiyatı 66 TL ye gelir.fiyatlar kurban diye fazla abartılıyor.çok fark var.Allah kabul etsin .aynı zamanda da el insaf diyelim....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle