İstanbul'da satışların azalması kurban fiyatlarını düşürdü

İstanbul'da, Kurban Bayramı'nın ikinci gününde satışların azalması nedeniyle kurban fiyatları düştü. Kimi satıcılar ise ellerinde kalan kurbanlıkları Et ve Balık Kurumu'nun satın alması talebinde bulundu.

İstanbul'da satışların azalması kurban fiyatlarını düşürdü
İstanbul'da satışların azalması kurban fiyatlarını düşürdü
GİRİŞ 21.07.2021 15:09 GÜNCELLEME 21.07.2021 15:09
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Ümraniye Hekimbaşı kurban pazarının giriş kısmında yer alan çadırlardaki kurbanlıkların tamamı satılırken, satıcıların çadırları toplamaya başladığı görüldü.

Pazarın alt kısmında yer alan çadırlardaki kurbanlıkların büyük bir kısmı ise satılmadı. Bazı satıcılar memlekete geri götürmek için kurbanlıklarını kamyonlara yüklerken, bazıları ise satabilmek için kurbanlıkların fiyatını düşürdü.

Kimi satıcılar ise ellerinde kalan kurbanlıkları Et ve Balık Kurumu'nun satın alması talebinde bulundu.

Ağrı'dan kurbanlık büyükbaş hayvan getiren Abdullah Elvi, "Satışlar iyi değildi. Elimde 4 kurbanlık büyükbaş kaldı. Onu da buradan Ağrı'ya geri mi götüreceğim? Kamyon parası bizi kurtarmıyor. Satış olması için indirime gitmek zorunda kaldık. 600 kilogramlık tosunu 19-18 bin liradan 13 bine düşürdüm. Ama kimse yüzüne bakmıyor. 12 bin lira da diyorum, artık ne olursa vereceğim. Buradan bunları götürmek de ayrıca bir eziyet" dedi.

 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 8
 • muharrem Dağlı 6 gün önce Şikayet Et
  noldu fahis fiyat cekerken iyiydi dimi. t milletinin esnaf kesiminin huyu bu nedense her firsattan yararlanip kara kar katmayi sever. ufacık zararda devlet bize yardim etsin. helal olan %25 kar iken 2 kati kara satmaya calisanlaar asgari ucretli nin vebali uzerinizde bilginiz olsunnn.
  Cevapla
 • Ceyhanlı 1 hafta önce Şikayet Et
  Fahiş fiyata kurbanlık satıp vurgun yaparken aklınız neredeydi? Ucuz verseniz de millet kurban ibadetini yapabilse ne olurdu.
  Cevapla
 • Coşkun 1 hafta önce Şikayet Et
  Kurban ibadetinin ne olduğunu anlayamamışsın kişiye kurban kesmek vacip ise ucuz pahalı bahanesi olmaz pahalı bahanesi ile kurban kesmemek işveren müsaade etmediği için namaz kılmıyorum demesi gibidir.
  Cevapla
 • Ülkücüden 1 hafta önce Şikayet Et
  Müstehaksınız vurguncular...
  Cevapla
 • izmitli 1 hafta önce Şikayet Et
  fahiş fiyatta sattıklarınıza sayın
  Cevapla
 • sdc 1 hafta önce Şikayet Et
  Normal zamanda 5bine el değiştiren hayvana kurbanda 10bin istiyorlar yazık değil mi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle