Bağ-Kur ve SSK emeklisinin bayram ikramiyelerini alacağı tarih belli oldu

Son dakika... Milyonlarca SSK ve Bağ-Kur'lu emeklinin bayram ikramiyeleriyle ilgili beklediği son dakika açıklaması geldi. Bakan Bilgin, "Bayram ikramiyeleri SSK emeklilerimize 13-14 Temmuz’da, Emekli Sandığı kapsamında olan emeklilerimize 15 Temmuz’da, Bağ-Kur emeklilerimize de 16 Temmuz’da ödenecek" dedi.

GİRİŞ 07.07.2021 10:43 GÜNCELLEME 08.07.2021 14:44
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

Milyonlarca emeklinin beklediği son dakika haberi geldi. Bakan Bilgin bayram ikramiyelerinin yatırılacağı tarihi açıkladı.

BAĞ-KUR, SSK VE EMEKLİ SANDIĞI BAYRAM İKRAMİYESİ TARİHLERİ AÇIKLANDI
Bakan Bilgin yaptığı son dakika açıklamasıyla  "Bayram ikramiyeleri SSK emeklilerimize 13-14 Temmuz’da, Emekli Sandığı kapsamında olan emeklilerimize 15 Temmuz’da, Bağ-Kur emeklilerimize de 16 Temmuz’da ödenecek. Alın teriyle ekonomimize katkıda bulunan tüm emeklilerimizin ve ailelerinin Kurban Bayramını şimdiden kutluyorum" dedi.

ERDOĞAN ZAM MÜJDESİ VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada emeklilere zam müjdesi vermişti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan - Emekli Zammı

Erdoğan "Buradan emeklilerimize de müjde vermek istiyorum. Temmuz ayı emekli aylıklarıyla bayram ikramiyelerini Kurban Bayramı öncesinde ödeyeceğiz. Ocak-temmuz dönemi TÜFE oranını dikkate alarak yüzde 8,45 oranında artış yapıyoruz. Böylece 12,7 milyon vatandaşımıza 12,3 milyar lirası Kurban Bayramı ikramiyesi olmak üzere toplamda 38 milyar liralık ödeme gerçekleştireceğiz" demişti.

KİMLER İKRAMİYE ALABİLİYOR? 

Ramazan ve Kurban olmak üzere yılda iki kez ödenen bayram ikramiyelerinden SGK'dan emekli aylığı alanların yanı sıra, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri almakta olan kişiler, şehit yakınları, gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terör mağduru sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de ikramiye almaya hak kazanıyor. İkramiyeden ölüm aylığı (dul ve yetim aylığı) alanlar da faydalanabiliyor.

KİM NE KADAR EMEKLİ İKRAMİYESİ ALACAK?


EMEKLİ: 1.100 TL
ÖLÜM AYLIĞI (% 50): 550 TL
ÖLÜM AYLIĞI (% 25): 275 TL.
2 AYLIK ALANA: En yüksek ödeme getiren dosya üzerinden...
SÜREKLİ İŞ GÖREMEZLİK ÖDENEĞİ ALANA: İş göremezlik derecesi oranında...

YAZDIR
YORUMLAR 34
 • ömer çimen 4 ay önce Şikayet Et
  ne güzel anlattın anlamayanlara ne diyeyim
  Cevapla
 • Basdas 4 ay önce Şikayet Et
  Istersenız birkaç yıl bol bol Maas alalım;Yunanlılar gıbı,devlette para kalmasın,savunma sanayıi akamete uğrasın,sokaklar Avrupa'nın ve PKK'nın cırıt alanı olsun.Devletımızı parçalayıp dogumuzu bölsünler,bon bon bakalım.Istersenız biraz dısımızı sıkalım,savunmamızı guclendırıp,kımsenın bıze yan bakamıyacagı duruma gelelim,sereflı ve onurlu bir devletin mensubu olalım.Hangısı daha ıyı olur.Kaldı kı aclıktan olmadık ya.Aclıktan olen var mı; delıklı ayakkabı yırtık elbise gıyen kım.Ayıptır ayıp .Bu Tayyıb Erdogan'ı biraz anlayalım kardeşim.Toplumun yarıdan fazlası obez.Marketlerden değil pazardan ihtiyacımızı alalım.Daha taze ve daha ucuz.Fıyakamız bozulmaz.
  Cevapla
 • dalakci 4 ay önce Şikayet Et
  Daldan doruktan ,bı ordan bı ordan konusmussun Yunanistan'a getirmişsin obezlikten çıkmışsın
  Cevapla
 • ........ 4 ay önce Şikayet Et
  Benim annem 65 yaş aylığı alıyor ama bayram ikramiyesi almadı bugüne kadar . Bu habere bakınca alması gerekiyor . Bilen biri varsa yazabilirmi yorumlara .
  Cevapla
 • Perspektif 4 ay önce Şikayet Et
  65 yaş aylığı, sosyal yardım kapsamında ödenen bir para olduğu için bayram ikramiyesi kapsami dışında değerlendiriliyor.
  Cevapla
 • Yolcu 4 ay önce Şikayet Et
  İkramiyeyi sadece emekliler alabiliyor
  Cevapla
 • admin 4 ay önce Şikayet Et
  senin annen emekli değil senin annene muhtaç yaşlılık aylığı veriliyor. bayram ikramiyesi alanlar sgk ya pirim ödeyip emekliye ayrılan. vefat etmiş emeklilerin varsa eşi ve geride bırakmış olduğu yetim kız çocukları evlenmemiş olmaları şartıyla pay alırlar. 65 yaş hiç geliri olmayan bakıma muhtaç olanlara bayram ikramiyesi verilmiyor.
  Cevapla
 • Doğrusu 4 ay önce Şikayet Et
  Hizmetli memurlarada bayram ikramiyesi verilsin ışçi gibi muamele görüyorlar birde emekli olanda maaşları düşmesin hak hukuk adalet olsun
  Cevapla
 • Memur 4 ay önce Şikayet Et
  Yemin edermisin en düşük memur 5000 aliyor diye ,günah günah 3950 alıyorlar
  Cevapla
 • Basdas 4 ay önce Şikayet Et
  En düşük memur maası 5000 liradır.Ev kırası yoksa ve nereden alısverıs yapacagını bilirse sıkıntı çekmez. Insan vicdanlı olmalı,SSK ve Bağkur emeklisi ortalama 2500 lıra alırken,5000 lıra alan hizmetli memur, Allah'a sukretmıyorsa cekecegı var.
  Cevapla
 • admin 4 ay önce Şikayet Et
  olur nasıl olsa bu ülkede memurlar sgk emeklilerinden daha perişan. ALLAH gözünüzü doyurun.
  Cevapla
 • V. Turan 4 ay önce Şikayet Et
  Hizmetlilelere zaten emekli ikramiyesi veriliyor. Verilmediğini nereden uyduruyorsun.
  Cevapla
 • M.hadi 4 ay önce Şikayet Et
  Allah devletimize zeval vermesin nankörlere firsat vermesin
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle