TUSAŞ'tan açıklama: Aksungur İHA'ya önemli görev

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ'nin (TUSAŞ) yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği Aksungur İnsansız Hava Aracı (İHA), yangınla mücadelede hedef tespit, teşhis ve gözetleme faaliyetleri yürütmeye devam ediyor.

GİRİŞ 05.07.2021 13:20 GÜNCELLEME 05.07.2021 14:36
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

TUSAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, şirketin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği Aksungur İHA, göreve başladığı 1 Haziran'dan itibaren yangınla mücadelede Orman Genel Müdürlüğüne nefes aldırıyor.

Yüksek faydalı yük kapasitesiyle kesintisiz çok rollü istihbarat, gözetleme, keşif ve taarruz görevleri gerçekleştirme kapasitesi bulunan Aksungur İHA, SATCOM faydalı yüküyle görüş hattı ötesi operasyon esnekliği veriyor. Sistem, hedef tespit, teşhis ve gözetleme çalışmalarında yangınla mücadeleye önemli katkı sağlıyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • mahmuthan 2 ay önce Şikayet Et
  çok şukür heronlardan kendi iha ve sihalarımıza.durmak yok yola devam.
  Cevapla
 • Hakkı An 2 ay önce Şikayet Et
  Bu sistemler ve micro uydular havada uzayda birbiri ile ve diger hava vasitalari ilev iletişime geçebilmeli (çarpışma korunma) iha sıralarımızın zayif karnı. Hatta hava sahası kontrol ve yönetim haritalarındaki koridor kapı irtifa vb bilgilerine satcom uzerinden ulaşıp gorev bilgisayarında yapay zaka entegre rota değişiklikleri yapabilmeli
  Cevapla
 • Kaya 2 ay önce Şikayet Et
  yunanıda vursun inş.
  Cevapla
 • Sakaryalı Mustafa 2 ay önce Şikayet Et
  Hedef tespitten sonra yok ediş olmalı.
  Cevapla
 • ALPER 2 ay önce Şikayet Et
  kanadınıza taş değmesin, memleketime zeval gelmesin, İnşaAllahü Teala
  Cevapla