Tarım Kredi’de katılım bankası planı

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri (Tarım Kredi) Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Tarım Kredi’yi faizsiz bir sisteme dönüştürmek için çalışma yürütüldüğünü belirterek, “Tarımın finansmanı anlamında tarımsal girdilerin işlerinde finans maliyeti önemli bir yer tutuyor. Biz kendimize hedef olarak Tarım Kredi’nin ya kendisini faizsiz bir sisteme dönüştürmesi, ya da ayrı bir katılım bankası formatında yapılandırarak faizi Tarım Kredi’nin dışına çıkarma noktasında çalışmamız var” dedi.

Tarım Kredi’de katılım bankası planı
Tarım Kredi’de katılım bankası planı
GİRİŞ 04.07.2021 10:06 GÜNCELLEME 04.07.2021 10:07
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bu çalışmanın Türkiye’deki katılım bankacılığının gelişimine de çok ciddi katkıları olacağını kaydeden Poyraz, “Katılım bankalarının faaliyetlerine baktığımız zaman neredeyse yok denecek kadar az. Biz Tarım Kredi olarak katılım bankalarının girmekten çekindiği, imtina ettiği, halbuki olması gereken bu pazarı inşallah kendimiz sorumluluk üstlenerek katılım bankacılığı anlamında, faizsiz sistem anlamında, inşallah bir model inşa etme gayreti içinde olacağız. İnanıyorum ki Türkiye’deki katılım bankacılığının gelişimine de çok ciddi katkımız olacak” dedi.

Poyraz, 300 milyar lirayı aşan bir tarımsal hasıla olduğunu, bu durumun katılım bankacılığı açısından da çok ciddi bir pazar oluşturduğunu dile getirdi.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Trk 2 ay önce Şikayet Et
    Allah c.c muvaffak eylesin amin.
    Cevapla