Altın ve gümüş için çarpıcı yıl sonu tahmini!

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş altın ve gümüş fiyatlarının geleceği hakkında beklentilerini paylaşırken özellikle gümüşün altına göre çok daha kazançlı bir yatırım aracı olduğunu takipçileriyle paylaştı.

GİRİŞ 03.07.2021 12:29 GÜNCELLEME 03.07.2021 12:52
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

2021 yılının en çok kazandıran yatırım araçlarından olan gümüş yatırımcısının yüzünü altına göre çok daha fazla güldürdü. Katıldığı haber bülteninde bu durumu değerlendiren İslam Memiş yıl sonu gümüş fiyatının 10 TL'yi görebileceğini öne sürdü.

Katıldığı televizyon programlarında yaptığı konuşmalarla ve kendi kişisel sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla her fırsatta gümüş farkındalığı oluşturmaya çalışan İslam Memiş'ten yeni bir gümüş açıklaması geldi.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş değerli emtia olan altın ve gümüş yatırımı yaparken dikkat edilmesi gereken hususları anlattığı konuşmasında gümüş fiyatının yıl sonu itibariyle 10 TL olur mu sorusuna da cevap verdi.

Memiş söz konusu haber bülteninde altın ve gümüş fiyatı için vatandaşı şu sözlerle uyardı:

- Gümüş 2020 yılında yatırımcısının yüzünü güldürdü. Rakamsal değer üzerinden şöyle söyleyebilirim gram gümüş fiyatı 2.50 TL’ydi 7.50 TL’ye kadar yükseldi.

- Tabiki bu değer artışları altına kıyasla gümüş yatırımcısı iki kat daha fazla kazandırdığını göstermiş oldu. Gümüşün fiyatının bu kadar yükselmesinin sebebi Koronavirüs salgını sürecinde gümüşün mikrop ayırıcı özelliğinden dolayı tıp alanında çok kullanılan bir emtia.

- Şuanda en fazla gümüş toplayan ülkeler arasında Çin başta geliyor bunun sebebi de Çin dünyanın bir çok bölgesinde güneş enerjisinden faydalanmak için güneş panelleri hazırlıyor. Tabi ki bu gümüş madeniyle oluyor.

- Kuraklıkla birlikte sanal yağmur bombaları kullanılıyor bu da gümüşle gerçekleşiyor. Ayrıca tıp sektöründe de gümüş en çok kullanılan madenler arasında yer alıyor.

- Tabiki bu talepler karşısında gümüş fiyatı ister istemez artıyor. Önümüzdeki yıllarda bu değer artışlarının devam edeceğini tahmin ediyoruz.

GÜMÜŞ YIL SONUNDA 10 TL OLUR MU?

Gümüş gram fiyatı bu yıl 10 TL’yi görebilir mi sorusuna da İslam Memiş, “Gram gümüş fiyatı yıla 6.30 TL seviyesinde başladı. Haziran ayında 8 TL seviyesine kadar yükseldi. Yıl sonuna kadar bu yükseliş trendi devam ederse bizim için sürpriz olmaz sözleriyle cevap verdi.

ETİKETLER
ekoenomi
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Es dadaş 2 ay önce Şikayet Et
  Altın parlatır ğümüş darlatır..küreselleşmenin getirdiği oyunlar var
  Cevapla
 • Yok 2 ay önce Şikayet Et
  Geçen söyledim, altın ons zaten zirvelerde. Gülmüşüm ne olacağı kesin değil. Temmuz ayı herşey hazırlıklı olmak lazım. Altın ons yıllar süren bir ayı sezonuna girebilir. Bu daha öncede oldu. Geçen sene İsmail bey altın düşecek dedi, altın rekor kırdı. Tdi ve fed de alınan kararları iyi okuyamıyor, Amerika enflasyon olsada olmasada doların yükselmesine bu saatten sonra izin vermez. Kısa vade için tlde kalmak bana göre mantıklı, altın yatırımı için orta vadede 420-470 aralığı bekliyorum. Dolar i meyi kaybetti, sonsuza kadar dolar dik açıyla yükselemez. Yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım için grafikler önceki yıllarla karşılaştırmalı, haber akışlarını takip etmenizi öneririm
  Cevapla
 • Komando 2 ay önce Şikayet Et
  Bu konular da al sat cılardan daha çok al yat cılar kâr ediyor. Bunlarin demesine de uzman olmaya da gerek yok varsa paran al kenara koy bir kaç sene sonra katlamiş olursun parayi.. neyin fiyati yerinde duruyor ki bu dunya da bunlar dursun
  Cevapla
 • keMAL 2 ay önce Şikayet Et
  Yalancı yine konuşuyor
  Cevapla
 • zafer 2 ay önce Şikayet Et
  bana yaradi valla , uc sene once altin ve gumus aldim
  Cevapla