Erdoğan böyle söz verdi: Bakanlığın önüne gelin, beni de çağırın

Sakarya'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şimdi bir müjde veriyorum. İnşallah çok yakında Sakarya'mıza da 1000 yataklı şehir hastanesi kazandırıyoruz" dedi. Erdoğan Taraklı'ya da doğal gaz sözü verdi.

GİRİŞ 02.07.2021 16:59 GÜNCELLEME 02.07.2021 20:16
Bu Habere 91 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Akçay Barajı Alternatif İçme Suyu ve Hidroelektrik Santrali, Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin açılış töreninde konuştu. Erdoğan burada Sakarya'ya 1000 yataklı bir yeni şehir hastanesi yapılacağını açıkladı. Vatandaşları aşı olmaya davet eden Erdoğan, "Bugün Avrupa'nın en gelişmiş ülkeleri dahi şu aşılar var ya aşılar, bu aşıları ücretle yapıyorlar. 50 sterlin, 100 Euro. Bu şekilde para alarak yapıyorlar." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

SAVUNMA SANAYİNDE MARKA OLMAYI BAŞARDIK

Birileri savunma sanayisinde atılan her adımı engellemek için her türlü yalanı, iftirayı kullanmaktan çekinmiyorsa da ülkemizi bu alanda marka haline getirmeyi başardık.  Tank Palet Fabrikası'nda fabrikamızda yapılan işleri gururla takip ediyoruz. Fabrikamızı yeni yatırımlarla geliştirmek için yoğun gayret içindeyiz. Birileri savunma sanayindeki adımları engellemek için iftirayı kullanmaktan çekinmiyorsa da onlara rağmen ülkemizi marka haline getirmeyi başardık. İsteseler de istemeseler de Türkiye'yi güvence altına alan adımları atacak, hedeflerine ulaşacaktır.

157 YATIRIMIN AÇILIŞI YAPILDI

Bay Kemal senin gücün bunu engellemeye yetmez. Yanındakilerin gücü de yetmez. İşte millet Bay Kemal siz ise illetsiniz. Cumhur İttifakı bütün gücüyle yoluna devam ediyor. Ülkemizi ve şehirlerimizi bu hedefe yaklaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz. Yatırım bedeli 2 milyar 600 milyon lirayı bulan 157 kalem eser ve hizmetin toplu açılışını yapıyoruz. Çok sayıda eseri bugün resmen hizmete açıyoruz. Kürek Kano Tesisi başta olmak üzere merkezde ve ilçelerimizdeki çok sayıda tesisin resmi açılışını bugün yapıyoruz. Sakarya'ya bağımlılıkla mücadele, bu konuda önemli katkı yapacak AMATEM ve ÇEMATEM tesisleri kazandırdık. Sağlıkta 200 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemizi bugün açıyoruz.

Elmalı ve Kaynarca Topçu Göletlerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda sulama yatırımını bugün hizmete alıyoruz. Sakarya Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin çok sayıda yol meydan park millet bahçesi projesi var. Onların da açılışlarını buradan gerçekleştiriyoruz. Şehrimizin en büyük alışveriş merkezlerinden olacak Cadde 54'ün açılışını da bugün yapıyoruz.

740 konut, 35 dükkan ile 500 kişilik öğrenci yurdunu bugün hizmete alıyoruz. Yapımı tamamlanan 488 konut ile okul, cami ve ticaret merkezini de resmen hizmete açıyoruz. Tüm bu eserlerin Sakarya'mıza hayırlı olmasını diliyorum.

Biz 19 yıldır bu ülkede eserlerimiz, hizmet ve yatırımlarımızla konuşuyoruz. Geçmiş ihmallerin neticesi olan eksiklerini tamamlamayı hedefledik. Kimsenin kökenine, inancına bakmadan 84 milyonun tamamını layık oldukları hizmete ulaştırmak için çalışıyoruz.

Sıkıntılarımız tabii var ama bu ülkede o sıkıntıları çözebilecek azme biz sahibiz. Diğerlerinden bir şey olmaz. Bırakın gelişmiş ülkeler bile çaresiz kalırken biz Türkiye'yi en ileriye taşıdık.

BİZE NASİHAT ETTİLER 'BEDEL ALIN' DEDİLER

Avrupa'nın en gelişmiş ülkeleri bile bu aşıları ücretle yapıyor. 50 sterlin, 100 avro... Bu şekilde para alarak yapıyorlar. Biz aşılarda halkımızdan bir kuruş aldık mı? Bize nasihat ettiler böyle olmaz belli bedel alın. Hayır.

1000 YATAKLI ŞEHİR HASTANESİ YAPILACAK

Biz kim için varız. Halkımız için varız. Tüm vergiler neden alınıyor. Halkımız için... Hatırlarsanız şehir hastanelerinin yatırım ve işletmesinin önüne geçmek için her yola başvurmuşlardı. Neden yapıyorlar dediler, biz de halkımız daha huzurlu hizmet alsın diye dedik. Salgın döneminde bu hastaneler can simidimiz olmuştur. Şimdi bir müjde veriyorum. İnşallah çok yakında Sakarya'mıza da 1000 yataklı şehir hastanesi kazandırıyoruz.

YERLİ AŞI YAKINDA DEVREDE

Aşılama çalışmaları devam ediyor. Yakında kendi aşımızı da devreye alıyoruz. Artık 18 yaş üstü herkese aşı yapabilecek kapasiteye ulaştık. Vatandaşlarımızdan kendilerini ve ülkemizi salgına karşı korumak için bir an önce aşılarını olmalarını bekliyorum.

Muhalefetin çapsızlığını her alanda görüyoruz. Biz ülkemizi SİHA, TİHA, tanklarla, topuyla, uçağıyla, her alanda öne çekmeye çalışırız karşı çıkarlar. Biz ülkemizin dört bir yanını otoyollarla, tünellerle donatırız. Karşı çıkarlar...

KANAL İSTANBUL TARTIŞMASI

Biz ülkemizi diplomaside saygın konuma yükseltiriz. Gittikleri her yerde ülkemizi şikayet ederler. İşte Kanal İstanbul tartışmalarını takip ediyorsunuz. Bu tartışmalar kazandırılan her projede yaşanmıştır. Aklınıza gelecek her yatırımın karşısına ilk defa CHP çıkmıştır. Bugün Türkiye'nin sahip olduğu eserlerin milletimizin hayatını kolaylaştıran hizmetlerin tamamı bu zihniyete rağmen tamamlanmıştır. 2023 hedeflerine bunlara rağmen ulaştıracağız. Büyük ve güçlü Türkiye'yi bunlara rağmen inşa edeceğiz.

Ülkemizi bugünlere getirdik. İnşallah daha iyi yerlere taşıyacağız. Bu mücadelemizin en yakın şahidi Sakarya'dır. Karşımızda bu ülke için tek bir dikili ağacı olmayan bir zihniyet var. Kim bu CHP. Elindeki 3-5 belediyenin bile hakkını vermekten aciz bu zihniyetin avara kasnak gibi tekrarladığı yalanlara milletimizin karnı toktur.

Sakarya'ya son 19 yılda 30 katrilyon, eski rakamla 30 milyar liralık yatırım yaptık. 3366 adet yeni derslik kazandırdık. Sakarya Uygulamalı bilimler Üniversitesini kurduk. 10639 kişi kapasiteli yurt binaları açtık. 44 adet spor tesisi inşa ettik. 2 milyar lirayı aşan sosyal yardım yaptık. 52 sağlık tesisis kazandırdık. 1000 yataklı şehir hastanesi kazandırıyoruz. İhalesi tamamlandı. Yakında yapımına başlıyoruz. 100 yataklı acil durum hastanesi inşa ediyoruz.

ÇİFTÇİLERE 2 MİLYAR DESTEK SAĞLANDI

Sakarya'ya sadece hızlı treni değil, hızlı tren fabrikasını da buraya kurduk. Modern metro araçlarını üretiyor. 1995'te temeli atılan Karasu limanını tamamladık. 2 baraj, 3 gölet inşa ettik. 3 baraj ve 3 gölet daha inşa ediyoruz. Tamamladığımız tesislerle 44 bin dekar araziyi sulamaya açtık. 38 bin araziyi daha sulamaya açacağız. Çiftçilerimize 2 milyar destek sağladık. Bay Kemal haberin var mı?

TARAKLI'YA DOĞAL GAZ SÖZÜ

2002'de 167 bin sigortalı vardı bugün 300 bin sigortalı var şehrimizde. Sakarya'yı daha büyük hizmetlerle buluşturacağız. Şimdi Taraklı'ya da inşallah yıl sonuna kadar doğal gazını vereceğiz. Şu an Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız burada talimatı verdik, eğer doğal gaz verilmezse Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın önüne gelebilirsiniz. Beni de çağırın.

YAZDIR
YORUMLAR 91
 • emre19 6 ay önce Şikayet Et
  Bu memlekette fazlasıyla doğalgaz da var. Altın madeninde, petrolde var. Ama doğru dürüst bunları arayacak tarayarak sondaj makinalarımız yoktu ki şükür şimdi bu imkanlara sahip olmamız sebebiyle her bölgemizde çeşitli müjdeli haberler almaya başladık ve görüyoruz..
  Cevapla
 • Garip 6 ay önce Şikayet Et
  Afyon 600dairelik deprem evleri ve inaz toki konutlarında doğalgaz yok 5yıllık yatırım proğramdada yok. arz olunur
  Cevapla
 • zzz 6 ay önce Şikayet Et
  REEİSİM SEN HERŞEYİ HAKEDENLEREDE YAP ETMEYENLEREDE ÇÜNKÜ HİZMET HALKA MİLLETE DEVLETE YAPILIR AYIRT ETMEDEN DOĞRUSUDA BU AMA NANKÖRLÜK EDENLERE VE HAİNLERE VALLAHİ BİLLAHİ HAKIM I HELAL ETMİYORUm
  Cevapla
 • AHMET52 6 ay önce Şikayet Et
  reis yapıyorsun güzelde 2 yıldır cildiyeye randevu alınmıyor. istanbulda yaşıyoruz tek cildiye randevusu adanadan çıkıyor. ve hiç randevu açılmıyor. ya da hastanelerde bir sıkıntı var. binalar yapılıyor ama içinde zihniyet değişmiyor.
  Cevapla
 • adem 6 ay önce Şikayet Et
  Ne İngilterede, ne de Avrupa Birliği ülkelerinde Covid-19 aşıları parayla yapılmıyor, tamamen ücretsiz.
  Cevapla
 • Bremen Müfit 6 ay önce Şikayet Et
  evet avrupada bedava para alan tek bir yer yok bu nasıl yanlış bilgidir aklım almadı gerçekten
  Cevapla
 • Bir okur 6 ay önce Şikayet Et
  Hollanda'da 250 avro
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle