Kamunun üç katılım bankası birleşme hazırlığında

Kamunun üç katılım bankasının birleştirilmesi gündeme geldi. Henüz fikir aşamasında olan birleşme için görüşmeler sürüyor. Birleşme işlemi gerçekleşirse üç banka, en büyük ikinci katılım bankası olacak.

Kamunun üç katılım bankası birleşme hazırlığında
Kamunun üç katılım bankası birleşme hazırlığında
GİRİŞ 23.06.2021 14:15 GÜNCELLEME 23.06.2021 14:15
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

Kamunun üç katılım bankası olan Ziraat, Vakıf ve Emlak Katılımı tek çatı altında toplamak için hazırlıklar başladı.

Üç kamu katılım bankası 2020 sonu itibariyle katılım bankaları içinde aktif büyüklükte yüzde 30,5'lik bir oranı temsil ediyor.

Üç banka birleşmeleri halinde 133.7 milyar TL aktif büyüklük ile katılım bankaları arasında en büyük ikinci banka olabilecek.

Dünya gazetesinin haberine göre, üç bankanın üst yönetimi ve çalışanlarının tek bir bankaya evrilmesi sürecinin zor olacağını belirten kaynaklar, bu nedenle birleşme işleminin vakit alabileceğini ifade etti.

KAYNAK: NTV
YORUMLAR 44
 • Bahadır 11 ay önce Şikayet Et
  Bu iş hızlı yapılmalı. Zaman kaybına tahammül yok
  Cevapla
 • Gerçek 11 ay önce Şikayet Et
  Ptt nin de devlet bankası olarak ptt bank şeklinde hizmet vermesi muhteşem olurdu....!
  Cevapla
 • israfil çengel 11 ay önce Şikayet Et
  yabancı bankaların işi yok devlet bankaları yeter
  Cevapla
 • aziz 11 ay önce Şikayet Et
  Kapidan kovulan faizin bacadan girmesidir katilim bankasi. Evi alin uzerinize vade sonunda bana satin (devredin) diyorum yok diyorlar. Islamda akid sozlu de olabilirmis. Islamda sozle olur da tc de kanunlar yazili.
  Cevapla
 • zafer gülten 11 ay önce Şikayet Et
  çok iyi olur,sonuçta hepsi devlet bankası, devleti temsil ediyor,bide sayın cumhurbaşkanımızdan biz özel bankalardan kredi çekip,bu krediler yüzünden devlete ait bankalara emekli maaşımızı taşıyamayan tüm emekliler adına bir yapılandırma kolaylığı istiyorum,borcumuzu devlet bankası ödeyip özel bankayla ilşiğimizi kessin,maaşımızı devlet bankasından alalım,devlete yarasın.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle