Halkbank'ın esnafa yönelik kredileri için faiz kolaylığı

Halkbank'tan faiz destekli krediler kapsamında önceki yıllarda kullandırılıp bakiyesi 2021 yılına devreden kredilerde, esnaf aleyhine tahakkuk eden ilave faiz tutarı Hazine ve Maliye Bakanlığınca karşılanacak.

Halkbank'ın esnafa yönelik kredileri için faiz kolaylığı
Halkbank'ın esnafa yönelik kredileri için faiz kolaylığı
GİRİŞ 22.06.2021 10:17 GÜNCELLEME 22.06.2021 10:18
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince Esnaf ve Sanatkarlara Kredi Kullandırılmasına Dair Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak 1 Haziran'dan itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

Buna göre, Halkbank'tan faiz destekli krediler kapsamında önceki yıllarda kullandırılıp bakiyesi 2021 yılına devreden krediler için faiz tahakkuk tarihlerinde Bankanın kooperatif kredilerine özgü kaynak maliyetini dikkate alarak belirlediği cari faiz oranları ile ilgili maddenin yürürlük tarihi itibarıyla kredilere uygulanan faiz oranları arasında fark olması halinde, esnaf aleyhine tahakkuk eden ilave faiz tutarı Hazine ve Maliye Bakanlığınca karşılanacak.

Karar, 31 Aralık 2021 tarihine kadar uygulanacak.

ETİKETLER
EKONOMİ
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Hakan 4 ay önce Şikayet Et
  Her zamanki gibi yine anlasilamiyan Türkçe konuşuyorlar sayın bakanım sorunuzun cevabı bunu ben 2019da esnaf oda aracılığıyla Halkbank tan kredi kullandim bu kredi faizli verildi bu kredi faizsizemi çevrilecek
  Cevapla
 • boynukalın 4 ay önce Şikayet Et
  Faiz kolaylığı!!! Faiz haramdır.
  Cevapla
 • zafer gülten 4 ay önce Şikayet Et
  hep esnafa,emekliyi düşünen yok,yahu salgın çoğu esnafa yaradı,yaradı,5 tl lik kolanyayı 20 tl ye,500 krş luk limonu 2 tl ye sattılar.zam üstüne zam yaptılar,olan çalışan ve emekliye oldu.
  Cevapla
 • c - i s m a i l 4 ay önce Şikayet Et
  bide yakında okullar açılacak milyonlarca ögrencini cebinde gözler . nerede destek . zaten mezunda olsalar iş yok ..içler acısı bir haldeyiz aslında ..
  Cevapla