Rize-Artvin Havalimanı için tarih belli oldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, yılda 3 milyon yolcu taşıma kapasitesine sahip Rize-Artvin Havalimanı'nın bu yıl sonunda hizmete açılacağını söyledi.

Rize-Artvin Havalimanı için tarih belli oldu
Rize-Artvin Havalimanı için tarih belli oldu
GİRİŞ 12.06.2021 15:59 GÜNCELLEME 12.06.2021 16:00
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Rize'nin Derepazarı ilçe merkezindeki restoranda partisinin yöneticileri ile bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, kentte devam eden yatırımlar hakkında bilgi aldı.

Yazıcı, basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından, AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim ile esnafı ziyaret etti.

Hayati Yazıcı, iki günlük Rize programı kapsamında Millet Bahçesi ve Organize Sanayi Bölgesini inceleme fırsatı bulduğunu belirtti.

Rize-Artvin Havalimanı inşaatı ile dünyaca ünlü Ayder Yaylası'ndaki yöresel mimariye özgü kentsel dönüşümün hızla devam ettiğini vurgulayan Yazıcı, bunların çok değerli yatırımlar olduğunu ifade etti.

"RİZE-ARTVİN HAVALİMANI BU YIL SONU HİZMETE AÇILACAK"

Yazıcı, Rize-Artvin Havalimanı'nın Türkiye'nin denize dolgu ikinci havalimanı olacağının altını çizerek, "Çok etkin bir işlev görecek. Yılda 3 milyon yolcu taşıma kapasiteli bir havalimanı. Hem ulaşımı rahatlatacak hem de havalimanının tamamlanması ile bölgenin çok özgün coğrafi yapısı, yayla turizmi ve akarsuları itibariyle hem iç turizm hem dış turizm potansiyeli bakımından bölgeye büyük katkı sağlayacak. Bu yıl sonu inşallah hizmete açılacak." dedi.

Ayder Yaylası'nın ise turizm için marka değer olduğuna dikkati çeken Yazıcı, "Kontrolsüz bir şekilde büyüyor ve gelişiyordu. Onun önüne geçildi." diye konuştu.

"AYDER'İN DÖNÜŞÜMÜNÜ SAĞLAYACAĞIZ"

Yazıcı, çalışmaların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ tarafından gerçekleştirildiğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da doğrudan doğruya büyük projelerle ilgilendiğini, takip ettiğini dile getirerek, şu değerlendirmede bulundu:

"TOKİ bir proje dahilinde Ayder'in güzelleştirilmesi, o kötü yapılardan arındırılması, doğa ile uyumlu şekli alacak içerikte bir proje için çalışmalara devam ediyor. Bir taraftan da inşa faaliyetleri devam ediyor, otopark ve oradaki konaklama üniteleri. İnşallah fazla geciktirmeden Ayder'in dönüşümünü sağlayacağız. Bir marka turizm merkezi olarak hem yerli hem dış turistlerin hizmetine sunacağız."

Hayati Yazıcı, Çayeli ilçesinde de çeşitli ziyaretlerde bulundu, vatandaşlarla bir araya geldi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • Beytullah yılmaz 1 ay önce Şikayet Et
  Sabırsızla: doğasıyla insanıyla yemeğiyle tarihi eserleriyle deniziyle çayıyla meşhur dünyada ki cennet topraklara gelmek isyiyoruz.
  Cevapla
 • Yatan pala 1 ay önce Şikayet Et
  Aynen bizde 'sis dağı yaylası' na da turizm yatırımı ve yöresel mimari dönüşümü bekliyoruz..!
  Cevapla
 • Kümbet&bektaş 1 ay önce Şikayet Et
  Ayder gibi aynen giresun kümbet ve bektaş yaylası nada yerel özgü mimari dönüşümü ve sorunsuz ulaşım altyapısı istiyoruz..! Ey hayati bey...! Giresun için hayati bi konu bu ..! Ak parti tüm türkiyenin partisi sadece rize nin değil..:)...!
  Cevapla
 • İbrahim 1 ay önce Şikayet Et
  göçü hızlandırır
  Cevapla
 • M3hk 1 ay önce Şikayet Et
  Her ile havalanı devlete yuk. Yazık. Yıllık gideri .. hep gosteriş.
  Cevapla
 • Bekir 1 ay önce Şikayet Et
  Fizibilite çalışması yapılmıştır.
  Cevapla
 • Karadenizli 1 ay önce Şikayet Et
  Boş konuşuyorsun.O havalimanı 3 ile hizmet edecek.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle