Binance'ın CEO'su'ndan dikkat çeken açıklama! Bitcoin'de rüzgar tersine döndü

Bitcoin 32 bin dolar seviyesinden yükseliş gösterdi. Bitcoin'deki yükseliş sonrasında Binance'ın CEO'su Changpeng Zhao tweet attı. Zhao yatırım tavsiyesi olmasa da kripto paralardaki düşüşü fırsat olarak gösterdi.

Binance'ın CEO'su'ndan dikkat çeken açıklama! Bitcoin'de rüzgar tersine döndü
Binance'ın CEO'su'ndan dikkat çeken açıklama! Bitcoin'de rüzgar tersine döndü
GİRİŞ 10.06.2021 08:25 GÜNCELLEME 10.06.2021 13:10
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Kripto para piyasaları Bitcoin'deki hareketliliğe odaklanmış durumda. Nisan ayından bu yana sert düşüş yaşayan ve toparlanma çabaları fayda etmeyen Bitcoin 32 bin dolardan 37 bin dolara sert yükseliş gösterdi. Sosyal medyada büyük sevince neden olan yükseliş analistleri de heyecanlandırdı.

Binance'ın CEO'su Changpeng Zhao ise yükselişi tweetle taçlandırdı. Zhao yatırım tavsiyesi vermese de yatırımcılara bilinen bir yöntemi yol gösterici olarak sundu.

Zhao "Düşükten alıp yüksekten satmak istiyorsanız, işe yaraması için bir yerde düşük bir yere ihtiyacınız var. Finansal tavsiye değil" tweetini paylaştı.

BITCOIN GÜÇ KAZANDI

Bitcoin'e karşı olan tutumlar ve kurumsal yatırımcıların büyük satışlarda bulunması olumsuzluklar artırıyordu. El Salvador'un Bitcoin'i yasal para birimi haline getirmesinin ardından Bitcoin güç kazanmaya başladı. Kısa sürede 32 bin dolardan 37 bin dolara yükselen Bitcoin bir gecede yüzde 15'in üzerinde kazanç sağlamış oldu.

ETHEREUM'DA SATIŞ DALGASI SÜRÜYOR

Geçtiğimiz ay tarihi yüksek seviyesi olan 4371 doları gören Ethereum sonrasında satış gördü ve 2100 dolar seviyesine kadar düştü. Tarihi zirvesinden yüzde 52 oranında gerilemiş olan Ethereum'da yükseliş ivmesi uzun süredir görülmüyor.

SERT REGÜLASYON BEKLENTİSİ FRENLİYOR

Kripto paralara karşı sert tavır alınması ve devlet başkanları tarafından da eleştiriye konu olmaları nedeniyle regülasyonların katı olması bekleniyor. Bu nedenle yatırım yapanlar tedirgin davranmak durumunda kalıyor. Çin'in yasaklayıcı tutumu, İran'ın kripto para madenciliğini bir süreliğine yasaklaması, ABD Gelir İdaresi'nin 10 bin dolar ve üzerindeki kripto para hareketlerine yönelik yetki talebi istemesi, ABD eski Başkanı Donald Trump'ın Bitcoin'i sahtekarlık olarak tanımlaması güveni sarsıyor.

COINBASE'DEN YENİ ADIM

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Coinbase, ABD'de Bitcoin teminatla nakit kullanımını artırıyor. Şirket, 4 eyalette uygulanan Bitcoin'i teminat göstererek nakit para kullanma imkanını 15 eyalete yaymak için plan hazırlıyor. Teminatlı nakit kullanımında, eldeki Bitcoin satılmadan Bitcoin'in değerinin yüzde 40'ına kadar nakit kullanımı sağlanıyor.

"20 BİN DOLARA DÜŞEBİLİR" GÖRÜŞÜ

Stratejist Rich Ross ve analist Michael Purves, düşüşün devamı halinde 20 bin dolar seviyesinin kilit nokta olacağını ifade ettiler. Analist Edward Moya ise 30 bin doların aşağı yönlü kırılması halinde satışların ivme kazanacağını belirtti.

MİLYARDERLER SPEKÜLE EDİYOR

Milyarder iş adamları ve fon yöneticileri Bitcoin'i kullanarak piyasalarda spekülasyona neden oluyor. Küçük yatırımcıları mağdur eden açıklamaları nedeniyle Binance'ın CEO'su Zhao milyarder iş adamı Elon Musk'a karşı tavır almıştı. Dostluklarını bitiren ikili Twitter üzerinden attıkları tweetlerle tepkilerini ortaya koymaya devam ediyorlar.

ETHEREUM YÜZDE 2 YÜKSELDİ

Bu sabah itibarıyla piyasadaki yükselişe Bitcoin öncülük ediyor. Diğer kripto paralar henüz aynı sertlikte değer kazanmış değil.

Ethereum son 24 saatte yüzde 2 yükselerek 2.540 doları gördü. Binance Coin'de yükseliş yüzde 4.2, Dogecoin'de ise yüzde 3.4'ü buldu.

Son 24 saatte piyasa değeri bakımından ilk 100'de yer alan kripto paraların 83'ü dolar bazında yükseliş kaydetti.

ETİKETLER
ytd
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Kuzu 1 ay önce Şikayet Et
  Keriz toparlama operasyonudur o.
  Cevapla
 • Harun 1 ay önce Şikayet Et
  ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMED,hepsinden hayırlı
  Cevapla
 • Gaddar 1 ay önce Şikayet Et
  Keriz parası çok hoş olsa gerek.
  Cevapla
 • atilla 1 ay önce Şikayet Et
  İbrahim Kaya isimli zat bizim gibi inancı olan insanlara o paradan zaten hayır gelmez bu dünyada çok zengin olamayız belki ama en azından ahiretimizi kurtarmış oluruz. ALLAH' ın izniyle.
  Cevapla
 • İbrahim kaya 1 ay önce Şikayet Et
  gün gelecek ne olaydım olaydım bir keriz de ben olaydım diicen ama bütün kerizler zengin olacak sen de bakıcaksın uzaklara derin derin...
  Cevapla