İkinci el cep telefonunda yeni dönem! Yürürlüğe girdi

Bakan Varank, "Cep telefonu yenileme merkezleri için standardı belirledik. Standardımız Ticaret Bakanlığı ve sektör temsilcilerinin katkılarıyla hazırlanarak yürürlüğe girdi ve belgelendirme işlemlerine başladık." dedi.

İkinci el cep telefonunda yeni dönem! Yürürlüğe girdi
İkinci el cep telefonunda yeni dönem! Yürürlüğe girdi
GİRİŞ 27.05.2021 10:55 GÜNCELLEME 27.05.2021 12:00
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bu kapsamda cep telefonu yenileme merkezleri için standartlar belirlendiğini belirterek, "Standardımız, Ticaret Bakanlığı ve sektör temsilcilerinin katkılarıyla hazırlanarak yürürlüğe girdi ve belgelendirme işlemlerine başladık. Şu ana kadar 7 firma yetkili yenileme merkezi olmak üzere başvurularını yaptı. Bir firmamız eksiklerini tamamlayarak ilk yetkili yenileme merkezi olmaya hak kazandı." dedi.

İKİNCİ ELDE GÜVENİRLİK ARTACAK

Varank, açıklamasında şunları söyledi:

"Ürün yenileme alanındaki bu ilk standart, bundan sonra ülkemizde her türlü kullanılmış elektrik-elektronik ürünün ekonomiye tekrar kazandırılmasının yolunu açacak. Böylece hem ekonomik bir değer oluşacak hem de kullanıcıların ikinci elde güvenli ürünlere erişmesi kolaylaşacak."

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • isa yusuf 3 ay önce Şikayet Et
  bir çok kişi bunu karıştırıyor, bu durum normal satılan ikinci el telefonları kapsamıyor, sadece sıfırlanmış yenilenmiş olarak satılan telefonları kapsıyor.
  Cevapla
 • ahmed 3 ay önce Şikayet Et
  275 liralık telefonun anakartı için 254 lira para istemişlerdi.
  Cevapla
 • Ruya 3 ay önce Şikayet Et
  Çok güzel bir fikir
  Cevapla
 • Mrrrrr 3 ay önce Şikayet Et
  İkinci el telefonun geçmişini bilemezsin
  Cevapla
 • Devlet 3 ay önce Şikayet Et
  Devlet bilir
  Cevapla