Vatandaşın cebini yakan 'altın'a yeni alternatif! 10'da 1 fiyatına satılıyor

Altın fiyatlarında izlenen yükseliş gümüşe talebi arttırırken, altın kaplamalı gümüş ise çok ilgi görüyor.

Vatandaşın cebini yakan 'altın'a yeni alternatif! 10'da 1 fiyatına satılıyor
Vatandaşın cebini yakan 'altın'a yeni alternatif! 10'da 1 fiyatına satılıyor
GİRİŞ 24.05.2021 10:51 GÜNCELLEME 24.05.2021 10:52
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Vatandaşların yakından takip ettiği altın fiyatlarında yükseliş sürüyor. Düğün sezonunun yaklaşması ile beraber şubat ayının ortalarından şimdiye kadar yükselişte hız kesmeyen altın, alıcının cebini yakıyor. Vatandaşlar ise yeni bir çözüm yolu ararken, altın kaplamalı gümüşü seçti.

Son zamanlarda fiyat olarak altının 10'da 1'i olan gümüş daha çok satılırken, görünüş olarak pek fark yansıtmayan altın kaplamalı gümüşler ise ayrı rağbet görüyor.

Altın fiyatları yükselmeye devam ediyor

"EN ÇOK TERCİH EDİLEN ALTERNATİF"

Eskişehir Kuyumcular Çarşısı'nda yıllardır sektörde bulunarak vatandaşlara hizmet eden kuyumcu Filiz Karaca, gümüş ve altın kaplamalı ürünlere olan talepler hakkında konuştu.

Karaca, "Altın fiyatlarının yükseldiği şu günlerde gümüş en çok tercih edilen alternatif oldu. Bunlar altın kalıplarıyla aynı kalıplarda, aynı ustalar tarafından yapılan, fakat fiyat olarak altının 10’da 1’i kadar olan ürünlerdir. Ürünün içi 925 ayar gümüş oluyor. Dışı ise elektroliz yöntemiyle 22 ayar altınla kaplanıyor. Bu nedenle de uzun süre rengini koruyabiliyor" diye konuştu.

"BURMA BİLEZİKLERE KADAR VAR"

Altın kaplamalı gümüşe olan talepler ve ürünler hakkında konuşan kuyumcu Filiz Karaca şunları söyledi:

"Altın kaplamalı gümüşler özellikle düğüncülerin tercihi oluyor. Altın fiyatları yüksek olduğu için altının 10’da 1’i fiyata gelen bu ürünleri alabiliyorlar. Aynı altındaki gibi kopsa tamiri yapılabiliyor, renginde bir sıkıntı olursa yenilenebiliyor. Bijuteri ürünleri gibi değil. Kalite olarak altına eşdeğer oluyor. Trabzon cebeleri, burma bilezikler gibi altında aklınıza gelebilecek tüm ürünler gümüş olarak üretilebiliyor. Altın bir alyans fiyatına gümüş olarak set, kolye, küpe, yüzük alınabiliyor. Altındaki yükselen fiyatlardan dolayı altın görünümlü gümüşlere talep arttı."

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 9
 • hhüseyin 4 ay önce Şikayet Et
  Gümüşün gramı 6 lira Altının gramı 600 lira bee! 10 da bir de fazla gümüş için yani. İyi bulmuşlar vatandaşı kandırmanın yolunu..
  Cevapla
 • habib akalın 4 ay önce Şikayet Et
  altında geri donuşum var gumusde yok.
  Cevapla
 • Fbli 4 ay önce Şikayet Et
  Bunu hangi gelin kabul eder?
  Cevapla
 • Serkan Ozkan 4 ay önce Şikayet Et
  Altın kaplamalı gümüş nedir ya! Doğan kasalı şahin gibi.. Altın altın olarak alınır, gümüş gümüş olarak!
  Cevapla
 • selim 4 ay önce Şikayet Et
  vatandaşın alım gücü yerlerde dolaştığı için el yakıyor. yoksa dünya piyasalarında altının o kadar da arttığı yok. TL miz pul oldu
  Cevapla
 • Seni Demogojici 4 ay önce Şikayet Et
  Altının ons fiyatına bak..Dünyada ons fiyatı artarsa altın artıyor...Yani dünya geneli bir durum...Ha bizde ons a ilaveten dolar artınca biraz daha artıyor...Muhalifligi yalan,dolan,iftira ,fitne olarak algılayan aşağılık insanlardiniz....tipik chdpiyisaadet fetö kafasi
  Cevapla
 • Belcikadan 4 ay önce Şikayet Et
  Sen neyin kafasini yasiyon Selim kardes altin sadece turkiyede degil dunyanin her ulkesi de artiyor altin dunya piyasasi
  Cevapla
 • hasan 41 4 ay önce Şikayet Et
  dolar kuruna bağlı olduğu için olmasın
  Cevapla
 • cccc 4 ay önce Şikayet Et
  dünya piyasasında arttığı için altın artıyyor. durduk yere mi artıyor, sayın ekonomist
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle