Bakan Kurum duyurdu: Türkiye dünya üçüncüsü oldu

Bakan Kurum, "Ülkemiz 2021 yılında 519 Mavi Bayraklı plajı ile dünya üçüncüsü oldu. 2023 yılı hedefimiz ise dünya birinciliği" açıklamasında bulundu.

Bakan Kurum duyurdu: Türkiye dünya üçüncüsü oldu
Bakan Kurum duyurdu: Türkiye dünya üçüncüsü oldu
GİRİŞ 20.05.2021 10:14 GÜNCELLEME 20.05.2021 10:16
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sıfır Atık Mavi uygulamasıyla kıyı ve deniz temizliğinde yapılan çalışmaları anlattı. Bakan Kurum, "Çevre yatırımlarımıza verdiğimiz önem neticesinde denizlerimizin su kalitesini koruyor ve her yıl daha da iyileştiriyoruz. Bu sayede temiz denizlerin göstergesi olan Mavi Bayraklı plajlarımızın sayısı hızla artıyor. Nasıl mı? Sıfır Atık Mavi ile 85 bin ton deniz çöpü topladık" dedi.

7/24 TAKİP EDİLİYOR

Bakan Kurum, 163 atık kabul tesisiyle atığı alınmamış tek bir gemi dahi bırakmadığını ifade ederken, atık takip sisteminden de bahsetti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Atık Takip sistemlerimizle gemileri 7/24 takip ediyoruz. Olası kirlilik ve kazalara 364 kıyı tesisinden anında müdahale ediyoruz" dedi. 

DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDUK

Bakan Kurum, Mavi Bayraklı plajlara da değindi ve "Tüm bu çalışmalarımızın karşılığını bugün bir kez daha almanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ülkemiz 2021 yılında 519 Mavi Bayraklı plajı ile dünya üçüncüsü oldu. 2023 yılı hedefimiz ise dünya birinciliği" dedi. 

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Mizah 8 ay önce Şikayet Et
  Boş ver onu bu sene ülkede üretilmeyen neyi ürettik ? Aylardır bir şey duyamadık ? Turizme bel bağlayan ülkelerin hepsi batık. Sanayiye yatırım yapın. Sanayi ülkelerinin hepsi kral.
  Cevapla
 • yemez 8 ay önce Şikayet Et
  Ya ya ya şa şa şa bakan kurum çok yaşa
  Cevapla
 • bahri 8 ay önce Şikayet Et
  standart ne kadar guvenilir mesele bu yoksa her yere mavi bayrak koyalim adami ikna edemiyorsun
  Cevapla